BUS BUS

najlepsze busy


Najpopularniejsze rodzaje transporterów do przewozu zwierząt


Przewóz zwierząt do Anglii zawsze wiąże się z koniecznością zadbania o odpowiednie wyposażenie pojazdu. Na rynku dostępne są liczne transportery, akcesoria i gadżety, które znacząco zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Dotyczy to zarówno samych zwierząt, jak i ich właścicieli oraz kierowcy. Kompleksową opiekę zagwarantować może speedbus.pl, doświadczony przewoźnik dysponujący flotą specjalistycznych busów.

przewóz zwiarząt

Klatki dla zwierząt


Właściciele dużych psów bardzo często decydują się na zakup specjalnej klatki transportowej. Posiadają one spore wymiary i można je bez problemu montować w samochodach wyposażonych w duży bagażnik, na przykład typu SUV lub kombi. Dobrze sprawdzają się także w busach przystosowanych do transportu tego typu. Klatki ułatwiające przewóz zwierząt do Anglii kosztują zwykle nie mniej, niż około sto złotych. Zazwyczaj większe modele są znacznie droższe. W sklepach znaleźć można klatki wykonane z różnych materiałów, co również ma wpływ na cenę. Do najpopularniejszych należą egzemplarze wyprodukowane z plastiku, metalu oraz nylonu.


Przewozy busami zwierząt w kontenerach


Alternatywą dla klatek mogą być odpowiednio przystosowane to transportu kontenery. Dostępne w sklepach produkty mogą być otwierane od góry lub z boku. Bardziej ruchliwe zwierzęta nierzadko sprawiają kłopoty i są skłonne do uciekania z klatek, dlatego w ich przypadku najlepszym rozwiązaniem jest kontener wyposażony w odgórne otwarcie. Zaletą tego typu transporterów jest możliwość zamontowania wewnątrz pojemników na karmę i wodę. Kontenery nie tylko ułatwiają przewóz psa do Anglii busem, ale też doskonale sprawdzają się przy okazji transportów rowerowych. Najtańsze modele nabyć można już za kilkadziesiąt złotych. 

przewóz zwiarząt

 


Torby, kojce i szelki 


 Do najważniejszych zalet wyrobów tekstylnych należy przepuszczalność powietrza oraz lekkość. Torby i kojce zapewniają doskonałą wentylację, dzięki czemu przewozy busami są dla zwierząt bardziej komfortowe. Większość tego typu akcesoriów posiada cenę zbliżoną do kontenerów. Najtańsze z nich kosztują zwykle od około 50 złotych. Niektóre zwierzęta można za ich pomocą przewozić bezpośrednio na siedzeniu samochodu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest dodatkowy zakup specjalnych szelek zabezpieczających. Pozwalają one na stabilne utrzymanie zwierzęcia w miejscu, a tym samym zwiększają jego bezpieczeństwo. Niewielkie psy i koty potrzebują stosunkowo niedużych szelek, których cena nie powinna przekroczyć 30 złotych. 


przewóz zwiarząt

 Maty ochronne 


 W przypadku transportu większości zwierząt, zadbać należy także o odpowiednie zabezpieczenie ich siedzisk. Niezależnie od rodzaju transportera, powinien on zawierać odpowiednią matę antypoślizgową. Nie tylko pomaga ona zwierzęciu zachować równowagę podczas przewozu, ale również chroni tapicerkę busa przed podrapaniem lub zabrudzeniem. Odpowiednie koce lub pokrowce także mogą spełniać taką rolę. Najtańsze egzemplarze nabyć można za około 30 złotych, podczas gdy znacznie trwalsze maty antypoślizgowe to już koszt rzędu 100 - 150 złotych. W zależności od rozmiarów zwierzęcia, warto przy wyborze transportera zwrócić szczególną uwagę na jego wielkość. Ulubieniec powinien mieć na tyle wolnego miejsca, ale swobodnie się położyć, usiąść, wstać, wyprostować czy obrócić. Brak skrępowania pozwoli mu na znacznie bardziej komfortowe spędzenie podróży.

przewóz zwiarząt