Wynajem autobusów Bieszczady

Bieszczady – miejsca dostępne autobusem

Bieszczady to świetne miejsce na wycieczki autobusem, zarówno te objazdowe po Bieszczadach, jak i te dłuższe poza Bieszczady. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać to położone na skraju Rzeczpospolitej Bieszczady to również świetne miejsce wypadowe na wycieczki do Przemyśla, Lwowa, na Ukrainę, Słowację i Węgry.

Bieszczadzki rynek turystyczny jest w rozkwicie, a z każdym rokiem w Bieszczadach i okolicach przybywa atrakcji turystycznych. Nie brakuje również firm przewozowych wyspecjalizowanych w przewozach pasażerskich współpracujących szeroko z biurami podróży, lokalnymi przewodnikami i instytucjami turystycznymi i rozrywkowymi.

Wynajem autobusów na wesela Bieszczady

Bieszczady to nie tylko turystyka, ale również wspaniałe miejsca do tego, żeby wziąć ślub! Oprócz dziesiątek przepięknych kościołów i cerkwii, w Bieszczadach od Leska przez Olszanicę, Ustrzyki Dolne, Solinę, Polańczyk, a także różne miejsca w mniejszych miejscowościach. Ponadto w Bieszczadach można znaleźć dziesiątki urokliwych sal OSP, w których można zorganizować wspaniałe imprezy weselne.

Wynajmując autokar na wesele w Bieszczadach, warto pamiętać o tym, żeby po weselu rozwieźć gości weselnych do domów i hotelów. Do tego najlepiej zamówić mniejszego busa, który rozwiezie gości gdy skończy grać orkiestra.

Wycieczki górskie – Połoniny i inne bieszczadzkie szczyty

Najpopularniejszymi kierunkami wycieczkowymi w Bieszczadach są wyprawy na górskie szczyty, które choć wymagające, to osiągalne, nawet dla niewprawionych amatorów pieszej turystyki górskiej. Ulubionymi szlakami, którymi podążają grupy zorganizowane po Bieszczadach są:

 • Tarnica z Ustrzyk Górnych, Wołosatego, Mucznego lub Pszczelin
 • Połonina Wetlińska z Kalnicy, Smereka, Wetliny lub Brzegów Górnych
 • Połonina Caryńska z Brzegów Górnych lub Ustrzyk Górnych
Dodatkowo popularnymi szlakami są:
 • Rawki z Wetliny lub Ustrzyk Górnych.
 • Bukowe Berdo z Pszczelin, Mucznego lub Wołosatego.
 • Szlak graniczny, z trójstykiem granic na szczycie Kremenaros.

Wielkim atutem wycieczek autobusowych w Bieszczadach jest możliwość zatrzymania się autokarem w punkcie wejścia na szlak i oczekiwać na grupę tam, gdzie szlak się kończy. Dzięki temu nie jest konieczne wchodzenie i schodzenie tą samą trasą.

bieszczady wynajem autokaru

Wycieczki górskie – przedgórze bieszczadzkie

Bieszczady oferują również mniej wymagające trasy spacerowe, głównie w okolicach Jeziora Solińskiego. Piękne i przestronne bukowe lasy oraz cudownie pofałdowane łąki i doliny to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek, który może być łączony z nordic walking. Równie wartościową atrakcją jest zwiedzaniem opustoszałych wsi zamieszkiwanych przed wojną przez Bojków i Łemków. Wynajem autobusu pozwala na dojazd do trudno dostępnych miejscowości i spaceru po wielu bieszczadzkich szlakach.

Parkingi dla autokarów w Bieszczadach

Wbrew pozorom znalezienie parkingu dla autokaru w Ustrzykach, Cisnej czy Solinie w szczycie sezonu może być problematyczne. Dlatego przygotowaliśmy listę parkingów, które można użyć przy wynajmie autokarów w Bieszczadach.

 • Parking w Wołosatem (szlaki na Tarnicę oraz Rozsypaniec i Halicz).
 • Parkingi w Ustrzykach Górnych, dolina Terebowca, przy szlaku czerwonym na Szeroki Wierch, oraz parking "Rzeczyca" od strony Wetliny.
 • Parkingi w Bukowcu k. Sianek (gm. Lutowiska) – przy szlaku do Sianek oraz przy szlaku do Źródeł Sanu.
 • Parking w Bereżkach przy wejściu na szlak na "Kolibę".
 • Parking w Tarnawie Niżnej przy torfowisku.
 • Parking na Przełęczy Wyżnej (szlak żółty na Połoninę Wetlińską).
 • Parking na Przełęczy Wyżniańskiej (szlak zielony na Połoninę Caryńską, oraz na Rawki), Na parkingu grupa może zakupić pocztówki i pamiątki związane z Bieszczadami.
 • Parking w Brzegach Górnych, w przypadku przepełnienia istnieje możliwość parkowania przy drodze na Nasiczne i Dwernik.
 • Parking na Campingu Górna Wetlinka, pomiędzy Wetliną a Przełęczą Wyżną.
 • Parking na przełęczy Przysłup (między Maniowem a Żubraczem). Obok Parkingu stoi drewniana wieża widokowa. (parking bezpłatny).
 • Parking w Cisnej, obok parkingu znajdują się bary, restauracje, bankomat.
 • Parking w Majdanie przy stacji kolejki wąskotorowej, na miejscu znajduje się bar. Parking czynny w godzinach pracy kolejki.
 • Parkingi przy drodze do Łopienki oraz na Sine Wiry.
 • Parkingi w Solinie, najbardziej popularny parking znajduje się przy zaporze, jednak często w szczycie sezonu może brakować w nim miejsc, ponadto w Solinie znajdują się inne różnej wielkości parkingi przy drodze głównej zarówno w kierunku Bóbrki, jak i Myczkowa.
 • W Polańczyku można zaparkować na kilku parkingach począwszy od ronda, aż do Parkingów rozrzuconych po obu stronach promenady lub pod którymś z hoteli.
 • Parkingi w Myczkowcach, istnieje możliwość postawienia autokaru bezpośrednio przy Zaporze, lub w Parkingu przy sklepie obok kościoła.
 • Parkingi w Lesku, duży Parking znajduje się w centrum przy Parku Zamkowym obok Liceum i kopuły obserwatorium astronomicznego. Ponadto istnieje możliwość parkowania na parkingu przy rondzie.
 • Parkingi w Ustrzykach Dolnych – pierwszy z parkingów znajduje się nieopodal Rynku przy targu na ulicy Korczaka, drugi zlokalizowany jest również nieopodal rynku w dolinie Strwiąża przy ul. Kolejowej. Istnieje również możliwość zaparkowania autokaru w Ustrzykach Dolnych przy dworcu kolejowym.

Rady dla kierowników wycieczek i kierowców autobusów przy podróżach w Bieszczady

 • Korzystaj z parkingów przy kościołach i cmentarzach – poza niedzielami są zazwyczaj puste, co jest szczególnie ważne, jeżeli zostawimy grupę gdzieś indziej i chcemy poczekać na nią na bezpłatnym parkingu.
 • Szukaj opuszczonych sklepów lub dróg dojazdowych do opuszczonych zakładów przemysłowych PRL – W Bieszczadach znajduje się wiele miejsc, które prosperowały jeszcze kilkadziesiąt lat temu, teraz świecą pustkami, możesz zostawić tam autobus bez opłat
 • Zapytaj miejscowych – oni najlepiej wiedzą, gdzie w danym momencie najlepiej zostawić autokar.

Wypoczynek nad wodą - Zalew Soliński

Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki stanowią unikatowy w skali kraju kompleks o długości brzegowej prawie 200km. Rozbudowana baza turystyczna i noclegowa umożliwia realizowanie wielu wycieczek z okolic Jeziora Solińskiego. Położne przy Małej Pętli Bieszczadzkiej miejscowości przy zalewie są wspaniałymi punktami wypadowymi na wynajem autobusu w Bieszczadach i poza ich granicami.

solina wynajem autobusu

Wynajem autobusów Solina

Zapora w Solinie to największa elektrownia wodna w Polsce. Jest to również najpopularniejsze miejsce turystycznej w Bieszczadach. Do najciekawszych atrakcji zaliczyć można:

 • Spacer koroną zapory
 • Zwiedzanie wnętrza zapory
 • Rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim
 • Spacer Solińskim deptakiem, gdzie można zasmakować regionalnych wyrobów oraz odnaleźć dzieła regionalnego rzemiosła artystycznego

Wynajem autokarów Polańczyk

Polańczyk to największa baza noclegowa i sanatoryjna w Bieszczadach. To tutaj odbywają się największe Bieszczadzkie festiwale Szanty. Polańczyk położony na urokliwym cyplu oraz wyspie jest spokojniejszy od Soliny, a spacer deptakiem prowadzącym do plaży z widokiem na zaporę stanowi jedną z ciekawszych atrakcji kurortu.

Wyjazdy do Myczkowiec

Starsza i mniejsza siostra zapory w Solinie, której budowę rozpoczęto jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Zapora w Myczkowcach oraz prowadząca z niej ścieżka do turbin produkujących energię elektryczną po drugiej stronie góry, a także to cudownego źródełka, to jedno z głównych atrakcji miejscowości. Ponadto w Myczkowcach znajduje się Park Miniatur architektury drewnianej.

szlak architektury drewnianej wynajem autobusu

Autobusem tropami bieszczadzkiej historii

Bieszczady to nie tylko góry i Zalew Soliński, to także wieki skomplikowanej historii i jej pomników. Obiekty historyczne w Bieszczadach są rozrzucone, dlatego wynajem autokaru wydaje się najlepszym rozwiązaniem pozwalającym uchwycić pełnie walorów historycznych regionu.

wynajem autokarów lesko

Wynajem autobusów Lesko

Lesko to najstarsze miasto położone w Bieszczadach, w którym można zobaczyć późnogotycki zamek z XVI w., unikatową synagogę z XVII w. w której mieści się Galeria Sztuki Bieszczadzkiej, kirkut (cmentarz żydowski), który ze względu na obecność nagrobków aż z XVI w. uważany jest za jedną z najcenniejszych nekropolii w Polsce oraz Kościół z XVI w.

W okolicach Leska znajdują się również ruiny zamku na Sobieniu z XIV w., Szybowisko w Bezmiechowej, oraz Kamień Leski monumentalny kamienny ostaniec będący popularnym celem wypraw grup wspinaczkowych. W Lesku i okolicach ma siedzibę wiele profesjonalnych firm zajmujących się wynajmem autokarów, specjalizujących sie w wycieczkach po Bieszczadach.

Wynajem autokarów Ustrzyki Dolne

W Ustrzykach Dolnych warto odwiedzić czynną cerkiew grekokatolicką, a także przyjazny rynek miejski. W Ustrzykach Dolnych co roku odbywają się festiwale muzyki rockowej i punkowej. W Ustrzykach Dolnych można również wynająć busa na przejazd po Bieszczadzkich ostępach lub na zabawę na quadach albo paintballa.

Wynajem autokarów Sanok

Związek Sanoka z regionem jest nierozerwalny. W Sanoku odnajdziemy XV w. Zamek Królewski w którym mieści się muzeum Historyczne, w którym można znaleźć wystawy poświęcone sztuce sakralnej, pracom Zdzisława Beksińskiego i sztuce cerkiewnej. Ponadto w Sanoku zobaczymy galicyjski rynek oraz zabytkowy Klasztor Franciszkanów.

W Sanoku znajduje się również, jeden z najokazalszych skansenów w Polsce, w którym odnaleźć można budynki, wyposażenie sprzed wieków, a nawet rekonstrukcję galicyjskiego rynku. W Sanoku odbywają się również rozliczne festiwale muzyczne i teatralne.

Ruiny Klasztoru w Zagórzu

W Zagórzu można zobaczyć zapierające dech w piersiach ruiny spalonego Klasztoru Karmelitów Bosych, ze wspaniałym punktem widokowym na zakole rzeki Osławy.

Bieszczadzkie muzea

Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych - Muzeum mieści się w dawnym młynie, powstałym końcem XIX w. W ekspozycji znajdziemy maszyny i urządzenia młynarskie, głównie z lat międzywojennych oraz narzędzia związane z trudnym życiem na Bieszczadzkiej wsi.

Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych – Poświęcone Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowemu, jego faunie i florze, znajdziemy tutaj ekspozycje poświęcone paleontologii, Geologii, Geomorfologii, hydrologii, ekologii oraz bieszczadzkiej faunie i florze. Ponadto organizuje się tu wystawy czasowe związane z regionem.

Muzea kultury Bojkowskiej w Zatwarnicy oraz Myczkowie – poświęcone ludowi Bojków zamieszkującymi niegdyś Bieszczady.

Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej - Większość eksponatów pochodzi z okresu od XIX wieku do początku XX w. Ekspozycje dotyczą pracy i życia codziennego dawnych mieszkańców. Jest też wystawa poświęcona działaniom wojennym na tym obszarze oraz okresu odbudowy powojennych Bieszczad.

wynajem autokarów żubry

Zagroda Żubrów i Plenerowe Muzeum Technologii Wypału Drewna – w Mucznem

Rozrywki dla grup

Oprócz historii w Bieszczadach można również dobrze się bawić. Warto wynająć autobus, żeby odwiedzić unikatowe lokalne atrakcje takie jak:

Bieszczadzka kolej wąskotorowa

Popularna Bieszczadzka Ciuchcia, to możliwość przejażdżki zabytkową kolejką używaną przed laty do przewożenia darów lasu. Wyjazdy z Balnicy, Majdanu i Przysłupia.

Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Unikatowa możliwość przejazdu drezynami rowerowymi działającymi dzięki sile ludzkich mięśni to wspaniały pomysł na zwiedzanie Bieszczad z perspektywy szyn, możliwość wynajmu drezyn przez całe grupy, daje możliwość wspólnego aktywnego wypoczynku.

Loty szybowcem w Bezmiechowej i Weremieniu

Gdzie można wynająć loty szybowcem i paralotnią nad Bieszczadami z profesjonalnym pilotem, a także samemu zasiąść za sterami.

Przejazdy Jeepami i Quadami

Bieszczady oferują wspaniałe miejsca do leśnej turystyki samochodowej. Zabłocone górskie leśne dukty, poprzecinane wąwozami strumieni, służące na co dzień leśnikom do zrywki drzewa to jedne z najbardziej ekstremalnych bieszczadzkich atrakcji.

Jazda konna

W Bieszczadach znajdziemy wiele stadnin konnych, gdzie możemy zamówić lekcje jazdy konnej. Ponadto w Bieszczadach kontynuuje się hodowle konia huculskiego, niegdyś bardzo popularnego w tym regionie.

Galeria "Przy Cerkwi"

Zlokalizowana w Rabem k. Czarnej Galeria "Przy Cerkwi" to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Bieszczadach. Znajdziemy tu prace malarskie, rysunek, grafikę i rzeźbę, a także ekspozycję i zdjęcia dawnych mieszkańców Bieszczadów.

Nad Zalewem Solińskim można skorzystać z rozbudowanej infrastruktury turystycznej i dziesiątek wypożyczalni sprzętu wodnego od jachtów, łodzi, kajaków aż do rowerków wodnych.

pielgrzymki w bieszczady

Pielgrzymki w Bieszczadach

Również pielgrzymi w Bieszczadach znajdą dla siebie miejsce, oraz wiele lokalizacji do których będą mogli dotrzeć wynajętym autobusem.

Pielgrzymi znajdą w Bieszczadach miejsca, do których co roku udają się osoby spragnione bliższego kontaktu z Bogiem, zalicza się do nich:

 • Pielgrzymki na Krzyż na Tarnicy
 • Park Miniatur Budowli Sakralnych i Park Biblijny w Myczkowcach
 • klasztor s. Nazaretanek i sala pamięci Kard. Wyszyńskiego w Komańczy
 • Cudowne Źródełko w Zwierzyniu
 • Szlak architektury drewnianej (Cerkwie w Bieszczadach)

Narciarstwo

Bieszczady dysponują rozbudowana bazą narciarską, z wyciągami o różnej długości i trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Wynajem autobusu pozwala grupie na zapakowanie własnego sprzętu i odzieży narciarskiej:

Wynajem autobusów Ustrzyki Dolne

Laworta – w Ustrzykach Dolnych, największy i najbardziej wymagający stok w Bieszczadach, 3 wyciągi, najdłuższa trasa 1250m

Gromadzyń - w Ustrzykach Dolnych, 4 wyciągi, najdłuższa trasa 900m

Wyciągi narciarskie w Bieszczadach

LeskoSki – w Weremieniu, 2 trasy najdłuższa 750m

Wyciąg Kalnica – w Kalnicy k. Wetliny 3 trasy zjazdowe z najdłuższą 850m

Bystre k. Baligrodu – Jeden z najbardziej wymagających w Bieszczadach z trasą 900m

Dodatkowo w miasteczku Zagórz znajduje się skocznia narciarska K40.

Wynajem autobusu na wycieczki zagraniczne

Bieszczady położone na południowo-wschodniej rubieży Polski mają o wiele bliżej do swoich sąsiadów za górą niż do Warszawy, Wrocławia, Katowic czy Krakowa. Dlatego też stanowią wspaniały punkt wypadowy na autokarowe wycieczki zagraniczne na Ukrainę, Słowację i Węgry.

Wycieczka wynajętym autobusem na Słowację i Węgry przebiega bardzo szybko, ponieważ kraje te znajdują się w Strefie Schengen. Wyjazd z Bieszczad na Ukrainę wiąże się z koniecznością przekroczenia granicy, co może wydłużyć wyjazd o kilkadziesiąt minut, koniecznych na kontrolę paszportową i bagażową.

Ukraina

Lwów stolica dawnej Galicji Wschodniej, oddalona zaledwie o 120km od przejścia granicznego w Krościenku. To najpopularniejszy kierunek zagranicznych wycieczek autokarowych z Bieszczadów.

wynajem autokarów bieszczady ukraina

Ponadto turystów z Polski przyciągają również malownicze tereny Bieszczad Ukraińskich oraz Zakarpacia, niezmiennie fascynują Polskich turystów. Interesującym celem wycieczek może być również zespół Sanatoryjny w Truskawcu albo wycieczki śladami zamków w Galicji i Podolu.

wynajem autokarów bieszczady słowacja

Słowacja

Kraina zamków i cudownych krajobrazów, położona jedynie o kilkadziesiąt kilometrów od najważniejszych Bieszczadzkich centrów turystycznych, oferuje gościom możliwość odwiedzenia dziesiątek jaskiń, kopalni, zamków, a także zabytkowych miast. Wśród turystów wyruszających z Bieszczadów, najpopularniejszymi kierunkami są: Bardejov, Koszyce, Snina (Sninský kameň), a także baseny termalne. Wynajem autobusu na Słowację nie wymaga posiadania paszportów dla obywateli Polskich.

wynajem autokarów węgry

Węgry

Kraina wina i gulaszu. Na Węgrzech gulasz tylko wołowy (węg. Gulya – bydło). Z Bieszczad na Węgry jest bliżej niż do Krakowa czy Lublina, bo zaledwie 3 godziny jazdy. Węgry witają Bieszczadzkich turystów winem, unikatowymi węgierskimi potrawami, gorącymi termalnymi źródłami, a także niesamowitą środkowo-europejską architekturą. Do najchętniej odwiedzanych miejscowości należą: Sárospatak, Miskolc, Nyíregyháza i Eger. Wynajem autokaru na Węgry nie wymaga posiadania paszportów dla obywateli Polskich.

Bieszczady wynajem busów

W Bieszczadach nie wszędzie da się dojechać autokarem, dlatego busy w Bieszczadach mogą sprawdzić się lepiej, przy wyjazdach w okolicy Ustrzyk Górnych i Cisnej busy pozwolą dojechać do miejsc, gdzie duży autokar może się zakopać lub nie wymanewrować na stokówkach. Ponadto wiele mostów ma ograniczenia co do ciężaru pojazdu, który przez nie przejeżdża, dlatego np. busy w Smereku, to jedyne sensowne rozwiązanie.

Wynajmij autokar przez formularz, w którym wypełnisz miejsca i godziny wyjazdu, w taki sposób, żeby nie zapomnieć o niczym. Dodatkowo formularz pozwoli Ci zaznaczyć, czy pokrywasz opłaty drogowe, parkingi, a także wyżywienie i nocleg kierowcy. Wynajmuj autobusy z Leska i Ustrzyk Dolnych z Busbusem!