Wynajem autobusów Bieszczady

Czcionka:

Bieszczady – miejsca dostępne autobusem

Bieszczady to świetne miejsce na wycieczki autobusem, zarówno te objazdowe po Bieszczadach, jak i te dłuższe poza Bieszczady. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać to położone na skraju Rzeczpospolitej Bieszczady to również świetne miejsce wypadowe na wycieczki do Przemyśla, Lwowa, na Ukrainę, Słowację i Węgry.

Bieszczadzki rynek turystyczny jest w rozkwicie, a z każdym rokiem w Bieszczadach i okolicach przybywa atrakcji turystycznych. Nie brakuje również firm przewozowych wyspecjalizowanych w przewozach pasażerskich współpracujących szeroko z biurami podróży, lokalnymi przewodnikami i instytucjami turystycznymi i rozrywkowymi.

wynajem autobusu bieszczady

Wycieczki górskie – Połoniny i inne bieszczadzkie szczyty

Najpopularniejszymi kierunkami wycieczkowymi w Bieszczadach są wyprawy na górskie szczyty, które choć wymagające, to osiągalne, nawet dla niewprawionych amatorów pieszej turystyki górskiej. Ulubionymi szlakami, którymi podążają grupy zorganizowane po Bieszczadach są:

 • Tarnica z Ustrzyk Górnych, Wołosatego, Mucznego lub Pszczelin
 • Połonina Wetlińska z Kalnicy, Smereka, Wetliny lub Brzegów Górnych
 • Połonina Caryńska z Brzegów Górnych lub Ustrzyk Górnych
Dodatkowo popularnymi szlakami są:
 • Rawki z Wetliny lub Ustrzyk Górnych.
 • Bukowe Berdo z Pszczelin, Mucznego lub Wołosatego.
 • Szlak graniczny, z trójstykiem granic na szczycie Kremenaros.

Wielkim atutem wycieczek autobusowych w góry jest możliwość zatrzymania się autokarem w punkcie wejścia na szlak i oczekiwać na grupę tam, gdzie szlak się kończy. Dzięki temu nie jest konieczne wchodzenie i schodzenie tą samą trasą.

bieszczady wynajem autokaru

Wycieczki górskie – przedgórze bieszczadzkie

Bieszczady oferują również mniej wymagające trasy spacerowe, głównie w okolicach Jeziora Solińskiego. Piękne i przestronne bukowe lasy oraz cudownie pofałdowane łąki i doliny to wspaniałe miejsce na aktywny wypoczynek, który może być łączony z nordic walking. Równie wartościową atrakcją jest zwiedzaniem opustoszałych wsi zamieszkiwanych przed wojną przez Bojków i Łemków. Wynajem autobusu pozwala na dojazd do trudno dostępnych miejscowości i spaceru po wielu bieszczadzkich szlakach.

Parkingi dla autokarów w Bieszczadach

Wbrew pozorom znalezienie parkingu dla autokaru w Ustrzykach, Cisnej czy Solinie w szczycie sezonu może być problematyczne. Dlatego przygotowaliśmy listę parkingów, które można użyć przy wynajmie autokarów w Bieszczadach.

 • Parking w Wołosatem (szlaki na Tarnicę oraz Rozsypaniec i Halicz).
 • Parkingi w Ustrzykach Górnych, dolina Terebowca, przy szlaku czerwonym na Szeroki Wierch, oraz parking "Rzeczyca" od strony Wetliny.
 • Parkingi w Bukowcu k. Sianek (gm. Lutowiska) – przy szlaku do Sianek oraz przy szlaku do Źródeł Sanu.
 • Parking w Bereżkach przy wejściu na szlak na "Kolibę".
 • Parking w Tarnawie Niżnej przy torfowisku.
 • Parking na Przełęczy Wyżnej (szlak żółty na Połoninę Wetlińską).
 • Parking na Przełęczy Wyżniańskiej (szlak zielony na Połoninę Caryńską, oraz na Rawki), Na parkingu grupa może zakupić pocztówki i pamiątki związane z Bieszczadami.
 • Parking w Brzegach Górnych, w przypadku przepełnienia istnieje możliwość parkowania przy drodze na Nasiczne i Dwernik.
 • Parking na Campingu Górna Wetlinka, pomiędzy Wetliną a Przełęczą Wyżną.
 • Parking na przełęczy Przysłup (między Maniowem a Żubraczem). Obok Parkingu stoi drewniana wieża widokowa. (parking bezpłatny).
 • Parking w Cisnej, obok parkingu znajdują się bary, restauracje, bankomat.
 • Parking w Majdanie przy stacji kolejki wąskotorowej, na miejscu znajduje się bar. Parking czynny w godzinach pracy kolejki.
 • Parkingi przy drodze do Łopienki oraz na Sine Wiry.
 • Parkingi w Solinie, najbardziej popularny parking znajduje się przy zaporze, jednak często w szczycie sezonu może brakować w nim miejsc, ponadto w Solinie znajdują się inne różnej wielkości parkingi przy drodze głównej zarówno w kierunku Bóbrki, jak i Myczkowa.
 • W Polańczyku można zaparkować na kilku parkingach począwszy od ronda, aż do Parkingów rozrzuconych po obu stronach promenady lub pod którymś z hoteli.
 • Parkingi w Myczkowcach, istnieje możliwość postawienia autokaru bezpośrednio przy Zaporze, lub w Parkingu przy sklepie obok kościoła.
 • Parkingi w Lesku, duży Parking znajduje się w centrum przy Parku Zamkowym obok Liceum i kopuły obserwatorium astronomicznego. Ponadto istnieje możliwość parkowania na parkingu przy rondzie.
 • Parkingi w Ustrzykach Dolnych – pierwszy z parkingów znajduje się nieopodal Rynku przy targu na ulicy Korczaka, drugi zlokalizowany jest również nieopodal rynku w dolinie Strwiąża przy ul. Kolejowej. Istnieje również możliwość zaparkowania autokaru w Ustrzykach Dolnych przy dworcu kolejowym.

Rady dla kierowników wycieczek i kierowców autobusów przy podróżach w Bieszczady

 • Korzystaj z parkingów przy kościołach i cmentarzach – poza niedzielami są zazwyczaj puste, co jest szczególnie ważne, jeżeli zostawimy grupę gdzieś indziej i chcemy poczekać na nią na bezpłatnym parkingu.
 • Szukaj opuszczonych sklepów lub dróg dojazdowych do opuszczonych zakładów przemysłowych PRL – W Bieszczadach znajduje się wiele miejsc, które prosperowały jeszcze kilkadziesiąt lat temu, teraz świecą pustkami, możesz zostawić tam autobus bez opłat
 • Zapytaj miejscowych – oni najlepiej wiedzą, gdzie w danym momencie najlepiej zostawić autokar.

Wypoczynek nad wodą - Zalew Soliński

Zalew Soliński i Zalew Myczkowiecki stanowią unikatowy w skali kraju kompleks o długości brzegowej prawie 200km. Rozbudowana baza turystyczna i noclegowa umożliwia realizowanie wielu wycieczek z okolic Jeziora Solińskiego. Położne przy Małej Pętli Bieszczadzkiej miejscowości przy zalewie są wspaniałymi punktami wypadowymi na wynajem autobusu w Bieszczadach i poza ich granicami.

solina wynajem autobusu

Wynajem autobusów Solina

Zapora w Solinie to największa elektrownia wodna w Polsce. Jest to również najpopularniejsze miejsce turystycznej w Bieszczadach. Do najciekawszych atrakcji zaliczyć można:

 • Spacer koroną zapory
 • Zwiedzanie wnętrza zapory
 • Rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim
 • Spacer Solińskim deptakiem, gdzie można zasmakować regionalnych wyrobów oraz odnaleźć dzieła regionalnego rzemiosła artystycznego

Wynajem autokarów Polańczyk

Polańczyk to największa baza noclegowa i sanatoryjna w Bieszczadach. To tutaj odbywają się największe Bieszczadzkie festiwale Szanty. Polańczyk położony na urokliwym cyplu oraz wyspie jest spokojniejszy od Soliny, a spacer deptakiem prowadzącym do plaży z widokiem na zaporę stanowi jedną z ciekawszych atrakcji kurortu.

Wyjazdy do Myczkowiec

Starsza i mniejsza siostra zapory w Solinie, której budowę rozpoczęto jeszcze przed wybuchem II Wojny Światowej. Zapora w Myczkowcach oraz prowadząca z niej ścieżka do turbin produkujących energię elektryczną po drugiej stronie góry, a także to cudownego źródełka, to jedno z głównych atrakcji miejscowości. Ponadto w Myczkowcach znajduje się Park Miniatur architektury drewnianej.

szlak architektury drewnianej wynajem autobusu

Autobusem tropami bieszczadzkiej historii

Bieszczady to nie tylko góry i Zalew Soliński, to także wieki skomplikowanej historii i jej pomników. Obiekty historyczne w Bieszczadach są rozrzucone, dlatego wynajem autokaru wydaje się najlepszym rozwiązaniem pozwalającym uchwycić pełnie walorów historycznych regionu.

wynajem autokarów lesko

Wynajem autobusów Lesko

Lesko to najstarsze miasto położone w Bieszczadach, w którym można zobaczyć późnogotycki zamek z XVI w., unikatową synagogę z XVII w. w której mieści się Galeria Sztuki Bieszczadzkiej, kirkut (cmentarz żydowski), który ze względu na obecność nagrobków aż z XVI w. uważany jest za jedną z najcenniejszych nekropolii w Polsce oraz Kościół z XVI w.

W okolicach Leska znajdują się również ruiny zamku na Sobieniu z XIV w., Szybowisko w Bezmiechowej, oraz Kamień Leski monumentalny kamienny ostaniec będący popularnym celem wypraw grup wspinaczkowych.

Wynajem autokarów Sanok

Sanok leży poza Bieszczadami, jednak jego związek z regionem jest nierozerwalny. W Sanoku odnajdziemy XV w. Zamek Królewski w którym mieści się muzeum Historyczne, w którym można znaleźć wystawy poświęcone sztuce sakralnej, pracom Zdzisława Beksińskiego i sztuce cerkiewnej. Ponadto w Sanoku zobaczymy galicyjski rynek oraz zabytkowy Klasztor Franciszkanów.

W Sanoku znajduje się również, jeden z najokazalszych skansenów w Polsce, w którym odnaleźć można budynki, wyposażenie sprzed wieków, a nawet rekonstrukcję galicyjskiego rynku. W Sanoku odbywają się również rozliczne festiwale muzyczne i teatralne.

Ruiny Klasztoru w Zagórzu

W Zagórzu można zobaczyć zapierające dech w piersiach ruiny spalonego Klasztoru Karmelitów Bosych, ze wspaniałym punktem widokowym na zakole rzeki Osławy.

Bieszczadzkie muzea

Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych - Muzeum mieści się w dawnym młynie, powstałym końcem XIX w. W ekspozycji znajdziemy maszyny i urządzenia młynarskie, głównie z lat międzywojennych oraz narzędzia związane z trudnym życiem na Bieszczadzkiej wsi.

Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych – Poświęcone Bieszczadzkiemu Parkowi Narodowemu, jego faunie i florze, znajdziemy tutaj ekspozycje poświęcone paleontologii, Geologii, Geomorfologii, hydrologii, ekologii oraz bieszczadzkiej faunie i florze. Ponadto organizuje się tu wystawy czasowe związane z regionem.

Muzea kultury Bojkowskiej w Zatwarnicy oraz Myczkowie – poświęcone ludowi Bojków zamieszkującymi niegdyś Bieszczady.

Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej - Większość eksponatów pochodzi z okresu od XIX wieku do początku XX w. Ekspozycje dotyczą pracy i życia codziennego dawnych mieszkańców. Jest też wystawa poświęcona działaniom wojennym na tym obszarze oraz okresu odbudowy powojennych Bieszczad.

wynajem autokarów żubry

Zagroda Żubrów i Plenerowe Muzeum Technologii Wypału Drewna – w Mucznem

Rozrywki dla grup

Oprócz historii w Bieszczadach można również dobrze się bawić. Warto wynająć autobus, żeby odwiedzić unikatowe lokalne atrakcje takie jak:

Bieszczadzka kolej wąskotorowa

Popularna Bieszczadzka Ciuchcia, to możliwość przejażdżki zabytkową kolejką używaną przed laty do przewożenia darów lasu. Wyjazdy z Balnicy, Majdanu i Przysłupia.

Bieszczadzkie drezyny rowerowe

Unikatowa możliwość przejazdu drezynami rowerowymi działającymi dzięki sile ludzkich mięśni to wspaniały pomysł na zwiedzanie Bieszczad z perspektywy szyn, możliwość wynajmu drezyn przez całe grupy, daje możliwość wspólnego aktywnego wypoczynku.

Loty szybowcem w Bezmiechowej i Weremieniu

Gdzie można wynająć loty szybowcem i paralotnią nad Bieszczadami z profesjonalnym pilotem, a także samemu zasiąść za sterami.

Przejazdy Jeepami i Quadami

Bieszczady oferują wspaniałe miejsca do leśnej turystyki samochodowej. Zabłocone górskie leśne dukty, poprzecinane wąwozami strumieni, służące na co dzień leśnikom do zrywki drzewa to jedne z najbardziej ekstremalnych bieszczadzkich atrakcji.

Jazda konna

W Bieszczadach znajdziemy wiele stadnin konnych, gdzie możemy zamówić lekcje jazdy konnej. Ponadto w Bieszczadach kontynuuje się hodowle konia huculskiego, niegdyś bardzo popularnego w tym regionie.

Galeria "Przy Cerkwi"

Zlokalizowana w Rabem k. Czarnej Galeria "Przy Cerkwi" to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Bieszczadach. Znajdziemy tu prace malarskie, rysunek, grafikę i rzeźbę, a także ekspozycję i zdjęcia dawnych mieszkańców Bieszczadów.

Nad Zalewem Solińskim można skorzystać z rozbudowanej infrastruktury turystycznej i dziesiątek wypożyczalni sprzętu wodnego od jachtów, łodzi, kajaków aż do rowerków wodnych.

pielgrzymki w bieszczady

Pielgrzymki w Bieszczadach

Również pielgrzymi znajdą dla siebie miejsce w wielu interesujących miejsc, do których będą mogli dotrzeć wynajętym autobusem.

Pielgrzymi znajdą w Bieszczadach miejsca, do których co roku udają się osoby spragnione bliższego kontaktu z Bogiem, zalicza się do nich:

 • Pielgrzymki na Krzyż na Tarnicy
 • Park Miniatur Budowli Sakralnych i Park Biblijny w Myczkowcach
 • klasztor s. Nazaretanek i sala pamięci Kard. Wyszyńskiego w Komańczy
 • Cudowne Źródełko w Zwierzyniu
 • Szlak architektury drewnianej (Cerkwie w Bieszczadach)

Narciarstwo

Bieszczady dysponują rozbudowana bazą narciarską, z wyciągami o różnej długości i trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Wynajem autobusu pozwala grupie na zapakowanie własnego sprzętu i odzieży narciarskiej:

Wynajem autobusów Ustrzyki Dolne

Laworta – w Ustrzykach Dolnych, największy i najbardziej wymagający stok w Bieszczadach, 3 wyciągi, najdłuższa trasa 1250m

Gromadzyń - w Ustrzykach Dolnych, 4 wyciągi, najdłuższa trasa 900m

Wyciągi narciarskie w Bieszczadach

LeskoSki – w Weremieniu, 2 trasy najdłuższa 750m

Wyciąg Kalnica – w Kalnicy k. Wetliny 3 trasy zjazdowe z najdłuższą 850m

Bystre k. Baligrodu – Jeden z najbardziej wymagających w Bieszczadach z trasą 900m

Dodatkowo w miasteczku Zagórz znajduje się skocznia narciarska K40.

Wynajem autobusu na wycieczki zagraniczne

Bieszczady położone na południowo-wschodniej rubieży Polski mają o wiele bliżej do swoich sąsiadów za górą niż do Warszawy, Wrocławia, Katowic czy Krakowa. Dlatego też stanowią wspaniały punkt wypadowy na autokarowe wycieczki zagraniczne na Ukrainę, Słowację i Węgry.

Wycieczka wynajętym autobusem na Słowację i Węgry przebiega bardzo szybko, ponieważ kraje te znajdują się w Strefie Schengen. Wyjazd z Bieszczad na Ukrainę wiąże się z koniecznością przekroczenia granicy, co może wydłużyć wyjazd o kilkadziesiąt minut, koniecznych na kontrolę paszportową i bagażową.

Ukraina

Lwów stolica dawnej Galicji Wschodniej, oddalona zaledwie o 120km od przejścia granicznego w Krościenku. To najpopularniejszy kierunek zagranicznych wycieczek autokarowych z Bieszczadów.

wynajem autokarów bieszczady ukraina

Ponadto turystów z Polski przyciągają również malownicze tereny Bieszczad Ukraińskich oraz Zakarpacia, niezmiennie fascynują Polskich turystów. Interesującym celem wycieczek może być również zespół Sanatoryjny w Truskawcu albo wycieczki śladami zamków w Galicji i Podolu.

wynajem autokarów bieszczady słowacja

Słowacja

Kraina zamków i cudownych krajobrazów, położona jedynie o kilkadziesiąt kilometrów od najważniejszych Bieszczadzkich centrów turystycznych, oferuje gościom możliwość odwiedzenia dziesiątek jaskiń, kopalni, zamków, a także zabytkowych miast. Wśród turystów wyruszających z Bieszczadów, najpopularniejszymi kierunkami są: Bardejov, Koszyce, Snina (Sninský kameň), a także baseny termalne. Wynajem autobusu na Słowację nie wymaga posiadania paszportów dla obywateli Polskich.

wynajem autokarów bieszczady węgry

Węgry

Kraina wina i gulaszu. Na Węgrzech gulasz tylko wołowy (węg. Gulya – bydło). Z Bieszczad na Węgry jest bliżej niż do Krakowa czy Lublina, bo zaledwie 3 godziny jazdy. Węgry witają Bieszczadzkich turystów winem, unikatowymi węgierskimi potrawami, gorącymi termalnymi źródłami, a także niesamowitą środkowo-europejską architekturą. Do najchętniej odwiedzanych miejscowości należą: Sárospatak, Miskolc, Nyíregyháza i Eger. Wynajem autokaru na Węgry nie wymaga posiadania paszportów dla obywateli Polskich.