Wynajem autokaru imprezowego

Wynajem Partybusa

Partybus, to szybko zyskujący na popularności sposób imprezowania, który trafił do świadomości klientów, jako jeden ze sposobów celebrowania wieczorów panieńskich i kawalerskich. Wynajem PartyBusa jest szczególnie popularny wśród imprezowiczów z zagranicy. Jeżeli jesteś zainteresowany założeniem firmy w branży imprezowej, oto wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu własnego PartyBusa!

Partybus na wynajem

Wynajmuj Partybusy z Busbusem

Busbus zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży usług wynajmu autokarów imprezowych. Jesteśmy największym w Polsce portalem poświęconym przewozom autobusowym. Dowiedz się jak założyć własny biznes Partybusowy!

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak popularnym sposobem na organizację imprez stają się PartyBusy. PartyBusy są popularne nie tylko wśród ludzi młodych (osiemnastki, studniówki), ale również wśród osób po trzydziestce i czterdziestce (wieczory panieńskie, kawalerskie, urodziny). Dodatkowo wynajem PartyBusów stał się hitem wśród wynajmu na imprezy firmowe. Mało tego, trend popularności partybusów jest wzrostowy i wszystko wskazuje na to, że udział Partybusów w branży rozrywkowej w następnych latach może wzrosnąć nawet o kilkaset procent.

DOWIEDZ SIĘ ILE KOSZTUJE WYNAJEM PARTYBUSA

Oznacza to, że biznes w branży imprezowej może okazać się strzałem w dziesiątkę dla kogoś, kto chce założyć nową firmę, albo zdywersyfikować źródła swoich przychodów w branży transportowej lub eventowej.

Partybus Double-Decker

od 750 zł/h

Wynajem oryginalnych londyńskich stylowych autobusów piętrowych na wesele, ślub, imprezę, wieczór kawalerski/panieński.

Czy nadajesz się na Prezesa PartyBusa?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim założysz własną firmę Partybusową, jest weryfikacja, czy jest to odpowiedni rodzaj biznesu dla Ciebie i czy dasz sobie radę w nowej roli? Pracując w branży imprezowej, musisz być gotowy na pracę w nocy, często do późnych godzin nocnych. Co prawda zdarza się, że ludzie wynajmują PartyBusy na jednodniowe wycieczki do browarów lub winiarni albo na urodziny dla dzieci, ale przez prawie 90% czasu Twój PartyBus będzie wynajmowany w nocy.

Musisz lubić kontakt z ludźmi i mieć umiejętność tworzenia przyjaznej atmosfery. W tej branży liczy się serdeczność, otwartość i pozytywne podejście do klientów. Musisz pamiętać, że większość ludzi wynajmujących PartyBusy nie będzie trzeźwa, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Dobrze jest, jeżeli Twoja osobowość pozwala na zaakceptowanie takiego stanu rzeczy, a Twoje usposobienie i cierpliwość pozwolą pasażerom bawić się dobrze, aż do końca wynajmu. Nawet jeżeli będą nieznośni i wulgarni.

goście w partybusie

Kup odpowiedni autobus

Gdy już zdecydujesz się na otwarcie biznesu PartyBusowego, musisz wybrać i zakupić odpowiedni autobus. Możesz również wydzierżawić autobus, żeby sprawdzić, czy dobrze czujesz się w nowej roli i czy rynek w Twoim regionie jest wystarczająco duży na tego rodzaju działalność. Jednak, jeśli poważnie myślisz o swoim biznesie, w pewnym momencie będziesz chciał kupić swój własny autobus, a ostatecznie całą flotę PartyBusów.

Zastanów się, jakie grupy będziesz obsługiwać, ile miejsc siedzących potrzebujesz i jak dużo przestrzeni powinno być w pojeździe, żeby goście czuli się dobrze? Przeanalizuj jaki rozmiar autobusu będzie najlepszy, długi autobus miejski, busik albo furgonetka, tematyczny pojazd w stylu retro, a może coś zupełnie nowego. Ponadto, odpowiedz sobie na pytanie, ile dodatkowej przestrzeni będziesz potrzebować do przechowywania napojów i jedzenia, a także jakie dodatkowe atrakcje będziesz oferować?

Zrób badania rynku, sprawdź, jak organizują to firmy w innych miastach. Wynajmij PartyBusa i zaszalej kilka razy. Być może zdecyduj się na zakup używanego PartyBusa od innej firmy. Zbieraj pomysły i doświadczenia.

impreza w partybusie

Popularnym pomysłem jest zakup używanych PartyBusów sprowadzanych z Zachodu.

Ma to kilka plusów:

 • Autobus jest wyposażony i dostosowany do imprez
 • Cena jest o wiele niższa niż zakup nowego pojazdu
 • Często wygląd autobusu jest nieznany w Polsce, co dodaje mu dodatkowej świeżości

Do minusów należą:

 • Konieczność przeprowadzenia gruntownego przeglądu technicznego
 • Autobus może być oklejony napisami w innych językach

Pozwolenia i licencja

Obsługa dużego autobusu będzie wymagała pozwolenia od władz lokalnych lub państwowych.

Niezbędne będą:

 • Licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób (wydawana przez Urząd Miasta na 30 lat)
 • Rejestracja firmy z PKD 49.31.Z (Transport lądowy pasażerski, miejski i podmiejski) i 49.39.Z (Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany)
 • Zgody na parkowanie w określonych miejscach
 • Zgody na zatrzymywanie się na przystankach (jeżeli dotyczy)
 • Przegląd techniczny pojazdu i dopuszczenie go to przewozu pasażerów

Pamiętaj, że Twój pojazd może zostać skontrolowany przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Kierowca PartyBusa

Niezależnie, czy to Ty będziesz kierować Partybusem, czy zatrudnisz kierowcę. Do prowadzenia autobusu konieczne są:

 • Prawo jazdy kategorii D
 • Uprawnienia do przewozu osób

Kierowca stanowi element zespołu Partybusa i tak samo jak Ty, musi być przygotowany do pracy późnymi godzinami z ludźmi pod wpływem alkoholu. Ostatecznie to kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo pasażerów i stan techniczny pojazdu podczas jazdy, dlatego dobór odpowiedniego i odpowiedzialnego kierowcy jest kluczowy do Twojego sukcesu.

Wielu przedsiębiorców korzysta z usług kilku kierowców dorywczo wtedy kiedy mają zlecenia. Dla kierowcy to okazja na dodatkowy zarobek, a dla Ciebie elastyczność i redukcja kosztów stałych.

Ubezpieczenie

Trudno wyobrazić sobie działalność imprezową bez posiadania rozbudowanego pakietu ubezpieczenia. Szkody, straty i uszkodzenia po prostu się zdarzają. Szczególnie ważne będzie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, na wypadek, gdyby komukolwiek stała się jakakolwiek krzywda podczas jazdy. Nie zapomnij o dodatkowym ubezpieczeniu siebie i kierowcy. Pamiętaj, że wielu ubezpieczycieli nie ponosi odpowiedzialności za szkody dokonane pod wpływem alkoholu.

Partybus na imprezy firmowe

Znajdź swoją niszę

Kiedy już załatwisz wszystkie formalności, skompletujesz zespół i ubezpieczysz pojazd, będziesz mógł skupić się na charakterze i profilu swojego biznesu. Istnieje wiele pomysłów na to, jak okleić pojazd może to być typowy Partybus, Bus w stylu Disco, Bus Retro, Bus tematyczny (np. PRL, Hollywood, NightClub itd.). Przygotuj kilka rodzaju dekoracji dla swojego PartyBusa, najlepiej przygotuj kilka scenariuszy, które możesz łatwo montować przed wynajmem. Sprawdź, które sprawdzają się najlepiej.

Zweryfikuj rynek i możliwości, jakie daje, nawiąż współpracę z klubami i lokalnymi browarami i winiarniami, które mogą być zainteresowane dowozem gości VIP. Nawiąż współpracę z agencjami organizującymi imprezy i eventy. Może się zdarzyć, że będziesz działał jako podwykonawca dla większych firm organizujących większe przedsięwzięcia, z czego do najbardziej intratnych należą imprezy firmowe. Postaraj się, żeby Twoja oferta docierała do szerokiego grona klientów. Staraj się też nie zrazić potencjalnych klientów zbyt rubaszną stylistyką i reklamą.

Przygotuj się na najgorsze

Musisz zdać sobie sprawę, że nie zawsze wszystko będzie szło po Twojej myśli. Przygotuj się na to, że podczas pracy z ludźmi pod wpływem alkoholu będziesz musieć zachować spokój i cierpliwość, dlatego ustalenie klarownych zasad na samym początku jest niezbędne do zachowania porządku i bezpieczeństwa dla Twoich gości. Poinformuj, że w przypadku złamania zasad wynajem może zostać zakończony, a nawet może zostać wezwana policja. Szybko nauczysz się, jak ważne jest zachowanie porządku podczas jazdy i wejdzie Ci to w krew.

Reklama i marketing

Dotrzyj do swoich grup klientów, przede wszystkim:

 • Młodzieży na urodziny, osiemnastki, studniówki, imprezy z okazji zakończenia roku szkolnego lub akademickiego
 • Wieczorów kawalerskich i panieńskich
 • Imprez firmowych

Warto promować się również po angielsku, ponieważ do Polski przyjeżdża coraz większa ilość tzw. „expatów”, którzy również poszukują możliwości imprezowania w wyjątkowy sposób. Bardzo popularne w niektórych miastach są wieczory kawalerskie i panieńskie organizowane w Polsce, głównie przez Brytyjczyków, Holendrów, Skandynawów i Niemców.

Umieszczanie ulotek w lokalnych klubach lub sponsorowanie lokalnych wydarzeń może być dobrym pomysłem, możesz spróbować również reklamy w social media lub lokalnej stacji radiowej. Warto mieć też własną stronę internetową. O imprezach możesz wspomnieć również na swoim kanale social media, gdzie będziesz móc umieszczać zdjęcia lub ludzi korzystających z Twojego party busa, dając Ci darmową reklamę. Pamiętaj, że do komercyjnego wykorzystywania zdjęć gości konieczne są ich zgody.

Marże

Zastanów się nad cenami. Z reguły marże w branży PartyBusów są bardzo wysokie. Pamiętaj, że do kosztów stałych wliczają się wynagrodzenia, koszty amortyzacji autobusu, paliwo, ubezpieczenia, licencje, często będziesz decydował się na współpracę z tancerzami/tancerkami, DJami, być może z hostessami lub wodzirejami, których wynagrodzenie również trzeba doliczyć do ceny usługi. Pamiętaj, że sprzęt i wyposażenie w Party Busie szybko się zużywa, dlatego do kosztów wynajmu musisz doliczyć również ceny ewentualnych napraw i wymiany sprzętu.

Zaplanuj swoją ekspansję

Po udanym rozpoczęciu biznesu, można zacząć myśleć o ekspansji. To może oznaczać zakup kolejnych partybusów do Twojej floty, w tym autobusów, o różnej wielkości i z różnymi udogodnieniami co pozwoli przyciągnąć więcej klientów. Zastanów się również nad dodaniem do swojej floty limuzyny.

Można również rozważyć rozszerzenie obszaru usług, przekierowując pojazd lub dwa do obsługi klientów w pobliskim mieście. Rynek partybusów jest zdecydowanie na fali wznoszącej, więc jeżeli uda Ci się przejść przez kolejne kroki rozkręcania biznesu, czekają Cię w tej branży spore zyski.

wynajem partybusa biznesplan

Ile zarobisz?

Na jednym zleceniu możesz zarobić od 500 zł, do nawet 1500 zł, po odliczeniu wszystkich kosztów. Co w skali miesiąca oscyluje od 4000 zł do 15 000 zł miesięcznie! Oczywiście skala Twojego sukcesu zależy od zamożności rynku, wielkości miasta, a także kosztów, jakie będziesz ponosić w Twoim mieście. Rynek partybusów jest uzależniony od pory roku. Z pikiem imprez w okresie wakacyjnym i karnawałowym i delikatnym spadkiem, jeżeli chodzi o miesiące zimowe.

Branża PartyBusowa niesie za sobą wiele szans na rozwój i okazję do kreatywnego rozwiązania na swój własny biznes. Jednak warto rozważyć za i przeciw, określić grupę swoich klientów i możliwości rozwoju. Ponadto już wkrótce, portal Busbus, będzie posiadał rozwiązania dedykowane właśnie dla branży Partybusowej, ułatwiające dostęp do szerokiego grona odbiorców i wyszukanie odpowiedniego pojazdu oraz atrakcji, poprzez wygodną wyszukiwarkę i zabezpieczony system zamawiania i płatności. Jeśli zdecydowałeś się na działalność w branży PartyBus, trzymamy kciuki i czekamy na wspólną przygodę z Busbus.

Partybus Warszawa

Autobus imprezowy Warszawa
Rezerwuj

Partybus Double-Decker

od 750 zł/h

Wynajem oryginalnych londyńskich stylowych autobusów piętrowych na wesele, ślub, imprezę, wieczór kawalerski/panieński.

Partybus Warszawa

Autobus imprezowy Warszawa
Rezerwuj

Partybus Kraków

Autobus imprezowy Kraków
Rezerwuj

Partybus Trójmiasto

Autobus imprezowy Gdańsk
Rezerwuj

Partybus Wrocław

Autobus imprezowy Wrocław
Rezerwuj

Partybus Łódź

Autobus imprezowy Łódź
Rezerwuj

Partybus Górny Śląsk

Autobus imprezowy Katowice
Rezerwuj

Powiadomienia

!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji