Wynajem autokarów w Rzeszowie

Wynajem autokarów Rzeszów

Rzeszów to stolica województwa podkarpackiego i jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Jego dogodne położenie sprawia, że wynajem autobusów z Rzeszowa jest wyśmienitą decyzją, niezależnie od kierunku.

W samym Rzeszowie i jego okolicach istnieje wiele miejsc do których warto udać się podczas podróży z grupą zorganizowaną, zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Wynajem autokarów turystycznych z Rzeszowa i okolic jest popularny, zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. Sam Rzeszów jako kulturalna, ekonomiczna i administracyjna stolica regionu, ma do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc.

Wynajem autokaru w Rzeszowie

Buspasy i parkingi dla wynajętych autokarów z Rzeszowa

Busy, autobusy i autokary są uprzywilejowanymi użytkownikami ruchu w Rzeszowie, i to nie tylko te rozkładowe, ale również autobusy na wynajem. Dzięki rozbudowanemu systemowi buspasów autobusom jest o wiele łatwiej poruszać się w godzinach szczytu, niż samochodom osobowym.

Organizując wycieczkę autokarową do Rzeszowa wiedzieć, gdzie może zatrzymać się autobus. Doskonałym punktem parkingowym dla wynajętych autobusów w Rzeszowie jest parking na Podpromiu, z którego wszystkie atrakcje można zwiedzić pieszo.

Parking i buspasy dla wynajętych autokarów w Rzeszowie

Wynajem autobusów wycieczkowych z Rzeszowa

W Rzeszowie znaleźć możemy dziesiątki unikatowych miejsc, które idealnych dla grup zorganizowanych, które układają się w trasę, którą można przemierzyć z przewodnikiem. Zaliczyć możemy do nich:

Letni Pałac Lubomirskich - zabytkowa XVIII w. rezydencja należąca do rodziny Lubomirskich, niestety niedostępna do zwiedzania.

Zamek Lubomirskich - zabytkowa siedziba magnacka o burzliwej historii sięgającej XVII w., który został początkiem XX w. Aktualnie znajduje się w nim Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Fontanna Multimedialna - w sąsiedztwie Pałacu, znajduje się sterowana elektronicznie fontanna, podczas wycieczki w sezonie, można doświadczyć pokazów muzycznych oprawionych w złożone kompozycje wodne i świetlne.

Zabytkowe kamienice - na al. Pod Kasztanami znajdują się zabudowania z przełomu XIX i XX w. wybudowane w stylu szwajcarskiego budownictwa ludowego.

Wynajem busa - Rzeszów

UIica 3 maja - kierując się w stronę Rzeszowskiego Rynku, można przejść spacerem po najstarszej ulicy miasta, wiele z budynków tej ulicy powstała w czasach Autonomii Galicyjskiej i została gruntownie odrestaurowana. Na ulicy znajdują się liczne restauracje oraz cukiernie, które mogą umilić spacer w tej części Rzeszowa.

Podziemna Trasa Turystyczna - miłośników historii może zainteresować, podróż po dziejach miasta Rzeszów. Miejsce nadaje się do zwiedzania dla zorganizowanej grupy turystycznej. Grupa wraz z przewodnikiem, odwiedza tunele, piwnice oraz części już dawno zapomnianych budynków rynku Rzeszowskiego.

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli - jeśli grupa wycieczkowiczów jest zainteresowaną lokalną kulturą ludową, warto zapoznać się z wystawą stałą Muzeum. Do eksponatów należą tradycyjne ubiory z XIX i XX wieku noszone przez Rzeszowiaków, Lasowiaków i Pogórzan. Ponadto można poznać narzędzia, instrumenty czy też zabawki z wyżej wymienionego okresu.

Rynek Rzeszowski - jest jedną z starszych części miasta, liczne lokale i restauracje zapewnią grupie wyjazdowej wieczorne atrakcje. Latem niemal każdego weekendu, na scenie rynkowej odbywają się koncerty. Na Rynku znajduje się również piękny ratusz miejski. Jest to wspaniałe miejsce na zaplanowanie czasu wolnego dla grupy.

Wynajem autokarów - Rzeszów

Wynajem autokarów dla młodzieży

Rzeszów i okolice mają do zaoferowania wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą spędzać czas najmłodsi, a także młodzież szkolna. Dziesiątki muzeów, teatrów, kin, filharmonia stanowią wspaniałą ofertę kulturalną i edukacyjną.

Wynajem busów na wycieczki szkolne

Rzeszów zapewnia szereg atrakcji dla grup szkolnych, organizując wycieczkę szkolną, warto wziąć pod uwagę obiekty, do których można udać się większą grupą.

Muzeum Dobranocek - dla młodszych podopiecznych proponujemy muzeum poświęcone polskim dobranockom, dzięki któremu możemy przybliżyć sposób tworzenia bajek i zaznajomić z historią polskiej animacji. Prócz kolekcji zabytkowych eksponatów w muzeum w obiekcie znajduje się sala multimedialna z wyświetlanymi polskimi bajkami.

Teatr Maska - po odwiedzeniu muzeum, można udać się na liczne spektakle skierowane do młodszej publiki, odbywające się w Tatrze maska. Ten profesjonalny teatr lalek, to doskonała atrakcja dla młodszych jak i starszych dzieci.

Wynajem autobusu z kierowcą na imprezy kulturalne

W Rzeszowie odbywa się wiele cyklicznych imprez kulturalnych przyciągających dziesiątki tysięcy uczestników, zainteresowanych rozrywką wycieczkowiczów zachęcamy do ekonomicznego wynajmu busa z kierowcą Rzeszów i cieszenia się z miejscowych wydarzeń:

Europejski stadion kultury - największy festiwal w Rzeszowie, liczne koncerty, przedstawienia, wystawy powstające w współpracy z artystami, muzykami z całego świata.

Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych - cykliczny zjazd polonii z całego świata rozpoczyna się paradą i kończy finałowymi występami i przedstawieniami przygotowanymi przez grupy polonijne.

Dodatkowo co roku odbywają się następujące wydarzenia:

  • Carpathia Festiwal
  • RzeszOff Art Festiwal
  • Festiwal Teatrów Amatorskich
  • Rzeszowskie Spotkania Teatralne
  • Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej
Wynajem autobusu z kierowcą na imprezy kulturalne w Rzeszowie

Autokary na mecz w Rzeszowie

Rzeszów słynie z dwóch dyscyplin sportowych: siatkówki i żuzla. Hala "Podpromie" znajduje się nieopodal Zamku Lubomirskich, przy brzegach Wisłoka przy ul. Podpromie 10, przy której znajduje się przestronny parking przystosowany do obłsugi autokarów. Przy stadionie miejskim "Stali" znajduje się się arena goszcząca fanów żużla.

Dodatkowo fani piłki nożnej mogą wynająć autokary na mecz Stali Rzeszów na stadionie przy ulicy Hetmańskiej 69. Nieopodal stadionu znajduje się parking, na którym mogą parkować autokary.

Wynajem autobusu na transfer lotniskowy Rzeszów Jasionka

Niedaleko na północ od Rzeszowa znajduje się jedno z najprężniej działających lotnisk w Polsce. Rzeszów Jasionka zlokalizowane w gminie Trzebowniska jest popularnym miejscem służącym na wynajem autokarów pozwalających przewieźć grupy z lotniska lub na lotnisko.

Transfer z dworca w Rzeszowie

Oprócz usług transferowych z lotniska na Jasionce, popularnym jest transfer z dworca kolejowego, który staje się wspaniałym węzłem komunikacyjnym łączącym Rzeszów z Krakowem, Wrocławiem i Czechami.

Transfer lotniskowy z Rzeszowa wynajętym autokarem

Wynajem autobusu na wesele z Rzeszowa

Naszym zdaniem wesela w Rzeszowszczyźnie są jednymi z najlepszych w Polsce. Region słynie z bogatych tradycji i świetnej oprawy weselnej. Przy organizacji wesela w Rzeszowie, warto pomyśleć o tym, jak goście trafią do kościoła, albo Urzędu Stanu Cywilnego, a następnie o tym, jak zostaną przewiezieni do sali weselnej. Na Podkarpaciu istnieje silna tradycja tzw. „bram”, które mogą umilić podróż autobusem na zabawę. Po weselu, często musimy rozwieźć członków rodziny do domów, dlatego wynajem busa, który rozwiezie naszych gości w różne strony, będzie najlepszą decyzją.

Wynajęcie autobusu na wesele Rzeszów

Wynajem autokaru na pielgrzymkę z Rzeszowa

Na Podkarpaciu znajdziemy wiele rozlicznych sanktuariów i miejsc, do których chętnie wynajmują autokary pielgrzymi. Można do nich zaliczyć klasztor Bernardynów w Leżajsku i w Dukli, Sanktuarium św. Michała w Miejscu Piastowym, Sanktuarium w Cmolasie, Grysztaku, klasztor Dominikanów w Borku Starym, a także wiele innych oddalonych w bliższej lub mniejszej odległości od Rzeszowa.

Klasztor w Leżańsku

Wynajem autobusów z Rzeszowa

Rzeszów i Rzeszowszczyzna to region z bardzo bogatą historią i cudownymi krajobrazami. Bardzo popularnym jest wynajem autokarów z Rzeszowa w Bieszczady, Beskidy, Tatry, albo inne górskie destynacje, zarówno w kraju, jak i zagranicą (Słowackie Tatry, Alpy, Rumuńskie Karpaty). Szczególnie popularnym miejscem wśród Rzeszowiaków jest malowniczo położone w Bieszczadach Jezioro Solińskie.

Wyjazdy z Rzeszowa na Słowację i Węgry

Kierunek południowy, to jednak nie tylko Bieszczady, ale również dalekie wypady na Słowację i Węgry, gdzie szczególnie popularnym kierunkiem wynajmu autobusów z Rzeszowa są geotermalne kąpieliska w okolicach Szarospatok i Egeru, a także dalej na południe. Oprócz wypoczynku nad wodą, nasi południowi sąsiedzi mają do zaoferowania wyśmienitą kuchnie, wyborne Tokajskie wina, a także światowej klasy zabytkowe miasta i zamki.

Wyjazdy z Rzeszowa do Krakowa

Kraków leży jedynie o kilkaset kilometrów na zachód od Rzeszowa. Dawna stolica Polski jest miejscem wyjątkowym, gdzie historia łączy się z wysoką kulturą w wyjątkowy sposób. Kraków to jednak nie tylko zwiedzanie Starego Miasta, Nowej Huty i Kazimierza, ale także możliwość zobaczenia kopalni soli w Wieliczce, Bochni, zwiedzania Muzeum Obozu Zagłady Auschwitz, a także turystyka pątnicza, do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic czy Łagiewnik.

Wycieczki z Rzeszowa na Śląsk

Dzięki autostradzie, wyjazdy na Śląsk są o wiele szybsze i przyjemniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dzisiaj zarówno na Górny Śląsk jak i Dolny Śląsk można z Rzeszowa dojechać już w kilka godzin. Planując wyjazd warto wynająć busa z Rzeszowa, który zawiezie grupę do zwiedzania jednej z kopalni, zabytkowych dzielnic górniczych, browarów lub malowniczo usytuowanych zamków Dolnego i Górnego Śląska. Niebywałym skarbem, a także niesamowitym i prężnie rozwijającym miastem jest Wrocław, na którego zobaczenie, warto przeznaczyć kilka dni.

Wyjazdy z Rzeszowa do Warszawy

Warto wynająć autobus, żeby zwiedzić Warszawę, dotyczy to nie tylko grup młodzieżowych, ale również dorosłych. Dojazd do Warszawy trwa jedynie kilka godzin, jednak po samym mieście grupom, o wiele łatwiej jest poruszać się autokarem.

Wynajem autobusu z Rzeszowa do Lwowa

Kraków, Rzeszów, Przemyśl i Lwów łączy bardzo wiele. Zwiedzanie stolicy zachodniej Ukrainy jest absolutną koniecznością, jeżeli mamy do tego możliwości. W samym mieście, znajdziemy dziesiątki unikatowych zabytków, przepiękne Stare Miasto, a także wiele wspaniałych miejsc na spędzenie wieczoru. Dla miłośników historii, miasto daje możliwość zwiedzania jego wielokulturowej przeszłości. Wynajmując busa lub autokar do Lwowa warto przygotować się na konieczność zabrania ze sobą paszportów. Wynajem autobusu jest szczególnie zalecany, jeżeli chcemy odwiedzić miejsca takie jak, ogromny Lwowski skansen, albo wstąpić po drodze do Przemyśla.

Inne kierunki wynajmu autokarów

Wynajem autobusów Boguchwała

Boguchwała leząca na południe od Rzeszowa jest wspaniałym miejscem wypadowym w Bieszczady , Beskidy, albo na Słowację i Węgry. Wynajmując autokar z Boguchwały możemy skorzystać zarówno z ofert lokalnych przewoźników, jak i przewoźników obsługujących całą aglomerację Rzeszowską.

Wynajem autokarów Łańcut

Łańcut to miasto, które skrywa jedno z największych skarbów Polskiej Architektury i kultury. Zespół pałacowy w Łańcucie jest wspaniałym miejscem do zwiedzania dla grup zorganizowanych i grup szkolnych. Łańcut oddalony zaledwie o kilkadziesiąt minut jazdy od centrum Rzeszowa posiada jeszcze jedną atrakcję, którą jest fabryka wódek w Łańcucie.

Wycieczki krajowe i zagraniczne wynajętymi autokarami z Rzeszowa i okolic dla grup zorganizowanych

Zamów wycenę wynajmu autokaru z Rzeszowa

Skorzystaj z formularza, który umożliwi Ci wynajem autokaru z Rzeszowa i okolic. Wpisz datę i godzinę wyjazdu dla Twojej grupy, a następnie zadecyduj kto pokrywa koszty opłat drogowych, parkingów oraz wyżywienia i kosztów zakwaterowanie kierowcy. W Rzeszowie zamawiaj autokary z Busbusem!