Transfer lotniskowy

Transfery na lotnisko

Co to jest transfer lotniskowy? Jeżeli planujesz wycieczkę grupową zagranicę albo Twoja grupa przyleci na jedno z lotnisk w Polsce, zadbaj o komfort, wygodę i bezpieczeństwo korzystając z transferu lotniskowego.

Wyznacz trasę i wynajmij autokar na transfer lotniskowy

Zaplanuj przejazd, poznaj ceny i wynajmij autokar z kierowcą lub busa na lotniska w całej Polsce

Autobus lotniskowy z Busbusem

Transfer lotniskowy to jest przejazdu busem, autobusem lub autokarem z lotniska do dowolnego miejsca w kraju bądź zagranicą. Busbus świadczy usługi przewozu osób na lotniska i z lotnisk w całej Europie. Posiadamy szeroki dostęp do floty pojazdów zawierających:

 • minibusy
 • vany
 • busy
 • autobusy
 • autokary

umożliwiające przewóz osób z lotniska i odwóz osób autobusem lub busem na lotnisko. Kierowcy współpracujący z nami posiadają doświadczenie w obsłudze transferów lotniskowych i w razie potrzeby są w stanie poczekać na opóźniony lot, odebrać grupę z terminalu. Specjalizujemy się w obsłudze klientów zagranicznych, dlatego mamy pewność, że kierowcy posługują się językami naszych klientów.

Busy z lotniska

Co to jest transfer lotniskowy?

Wynajem transferu lotniskowego tj. autobusu lub busa z kierowcą z lotniska albo na lotnisko pozwala na zapewnienie najwyższych standardów podróży zabezpieczenie przewozu osób na lotnisko większość możliwych sytuacji losowych. Po przylocie na lotnisko kierowca może oczekiwać na przylot samolotu wraz z tzw. nameboardem tj. tabliczką, na której widnieje nazwa Twojej grupy, firmy, albo Twoje imię. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że trafisz do dobrego autobusu, a kierowca odprowadzi Twoją grupę bezpośrednio na parking autobusowy. Unikniesz przy tym stresującego poszukiwania autobusu, dzwonienia i przekładania godziny w razie opóźnienia samolotu, albo przeciągającej się kontroli paszportowej.

Wynajem busa na lotnisko

Jak działa transfer lotniskowy?

Autobusy i busy mają ogromną przestrzeń bagażową, która pozwoli Twojej grupie bezproblemowo zapakować się do pojazdu, w odróżnieniu od taksówek i wynajmowanych samochodów, będziesz mieć pewność, że nikt nie będzie musiał jechać z walizką na kolanach. Kierowca będzie również pierwszym punktem kontaktowym po wylądowaniu, dzięki znajomości lotniska i miasta, uniknie korków i zawiezie grupę bezpośrednio tam, gdzie sobie zażyczy, np. do hotelu czy na ciepły posiłek. Dzięki cierpliwemu i profesjonalnemu kierowcy, doświadczonemu w świadczeniu usług transferów lotniskowych, zrobisz dobre wrażenie na grupie i rozpoczniesz wyjazd bez problemów i niepotrzebnego stresu.

Transfer na lotnisko

Doświadczeni kierowcy obsługującytransfery lotniskowe, cechują się najwyższą kulturą osobistą, są zawsze elegancko ubrani i serdeczni, tak, żeby grupa wiedziała, że opiekuje się nimi profesjonalista. To odróżnia ich od kierowców taksówek czy parataksówek, dla których opóźnienie nawet o 15 minut może skutkować zerwaniem zlecenia (w przypadku samolotów opóźnienia ponad 2h nie są rzadkością).

Transfer z lotniska

Gdyby z powodu złych warunków pogodowych Twój samolot musiał wylądować na innym lotnisku, autobus może udać się tam bezpośrednio. Wszelkie formalności możesz dopełnić później. W odróżnieniu od wynajmu taksówek albo własnego pojazdu odpada cały stres związany z organizowaniem nowego planu, co jest utrudnione w godzinach nocnych lub z pokładu samolotu.

W przypadku przewozów bagaży o niestandardowych wymiarach, autobus na lotnisko jest w stanie pomieścić przedmioty i pakunki o wiele większe niż samochody osobowe, mikrobusy, a nawet małe vany.

Transfer z lotnisk w Polsce i Europie

Wynajem autokarów na lotniska w Europie Środkowej i w Polsce

Usługi przewozu osób na lotniska prowadzone są z doświadczonymi kierowcami, przy pomocy najwyższej klasy autobusami z lotniska i na lotnisko.

Poniżej prezentujemy tabelę lotnisk z jakich jesteśmy w stanie zorganizować dla państwa transfery na lotnisko, jeżeli na liście brakuje lotniska w Polsce, którego szukacie, prosimy o kontakt, a na pewno zorganizujemy odpowiedni transport na lotnisko:

 • Warszawa Okęcie Lotnisko Chopina w Warszawie, oferujemy transport na lotnisko w Warszawie, specjalizujemy się w transferach na lotnisko Okęcie.

 • Kraków Balice Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II, świadczymy transfery na lotnisko Balice, wynajmujemy busy i autobusy na Balice.

 • Gdańsk Rębiechowo Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy, organizujemy transfer z lotniska Gdańsk Rębiechowo.

 • Katowice Pyrzowice Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Oferujemy transfery autobusem na lotnisko w Pyrzowicach.

 • Wrocław Strachowice Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika

 • Warszawa Modlin Port lotniczy Warszawa-Modlin, oferujemy usługi transferu z Modlina z kierowcą.

 • Poznań Ławica Port lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, wynajmujemy autobusy na lotnisko Poznań Ławica.

 • Rzeszów Jasionka Port lotniczy Rzeszów-Jasionka, wykonujemy zlecenia na transfery na lotnisko Rzeszów Jasionka.

 • Szczecin Goleniów Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”, przewozimy naszych pasażów również w ramach transferów z lotniska Szczecin Goleniów.

 • Lublin Świdnik Port lotniczy Lublin - Świdnik, oferujemy przejazdy na lotnisko w Świdniku.

 • Bydgoszcz Szwederowo Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, specjalizujemy się w transferach na lotnisko z Bydgoszczy.

 • Łódź Port lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta. Organizujemy przejazdy na lotnisko w Łodzi.

 • Olsztyn Szymany Port lotniczy Olsztyn-Mazury, specjalizujemy się w transferach na lotnisko w Olsztynie.

 • Zielona Góra Babimost Port lotniczy Zielona Góra-Babimost, organizujemy transport na lotnisko w Zielonej Górze.

 • Radom Sadków Port lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku

Przy transferach na lotnisko za granicą, wynajem busa albo autokaru na lotnisko pozwala na zabezpieczenie się od wszelkich niebezpieczeństw związanych z zawirowaniami z opóźnieniami czy lądowaniem na innym lotnisku. Wypożyczanie samochodu albo wynajmowanie taksówek w innym kraju jest o wiele trudniejsze, gdyż dodatkowym ograniczeniem może okazać się bariera językowa, brak roamingu, Internetu czy dostępu do informacji.

Lotniska zagraniczne obsługiwane przez Polskich przewoźników:

 • Berlin-Schönefeld

 • Praga Lotnisko im. Václava Havla

 • Wiedeń-Schwechat

 • Budapeszt Lotnisko im. Ferenca Liszta

 • Lwów im. Danylo Halitskyiego

 • Wilno Port lotniczy

Busbus oferuje swoim klientom, transfery lotniskowe z lotnisk położonych na terytoriach innych krajów Europy. Nasi przewoźnicy obsługują lotniska pasażerskie m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, Austrii, Węgrzech, Chorwacji, Ukrainie, Rumunii, Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii i Federacji Rosyjskiej.

Autobus na lotnisko

Autobus lotniskowy jest w stanie podjechać pod sam terminal, a nasi kierowcy bardzo chętnie pomogą przy zapakowywaniu i wypakowaniu bagaży. Gdyby na skutek jakichkolwiek przyczyn lot został opóźniony lub odwołany, istnieje możliwość przesunięcia terminu odbioru z lotniska, a nawet zorganizowania go w innym terminie.

W większych miastach, szczególnie podczas godzin szczytu transfer autobusami równa się oszczędności czasu. Autobusy często mają prawo do poruszania się BUS-pasami, co pozwala im na ominięcie zakorkowanych fragmentów trasy prosto do centrum miasta.

Transfery na lotniska

Niektóre autokary wyposażone są bezprzewodowy dostęp do Internetu (Wi-Fi), co pozwoli na swobodne korzystanie z sieci, nawet jeżeli nasza grupa nie posiada Polskich, a nawet europejskich numerów telefonów. W przypadku przejazdu autobusem z lotniska jest ważne, bo pozwoli powiadomić najbliższych o szczęśliwym przylocie, sprawdzić najbliższe kantory, bankomaty, restauracje, dowiedzieć się nieco o mieście i zaplanować czas wolny.

Transfer lotniskowy w językach obcych

Komunikacja jest najważniejszym czynnikiem zapewniającym najwyższą jakość realizowanych usług transferu lotniskowego autobusami, jak również niezbędnym elementem dającym poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. Dlatego warto jest korzystać z usług, które oferują pełną dostępność kierowcy i dyspozytorni przez cały czas od planowego przylotu lub odlotu do przyjazdu na miejsce.

Dla gości z zagranicy ważny jest język, w którym będą mogli porozumieć się z kierowcą. Dla wielu turystów przejazd autobusem z lotniska będzie pierwszym zetknięciem się z Polską kulturą, a kierowca będzie ambasadorem swojego kraju, który po drodze do hotelu będzie mógł odpowiedzieć na podstawowe pytanie i rozwiać obawy i wątpliwości podróżnych.

Chociaż transfery lotniskowe są zazwyczaj standardowymi przejazdami, takimi jak transfer z lotniska do hotelu lub innego celu podróży, niezwykle pomocne jest posiadanie języka, albo biura obsługi klienta w języku, w którym najwygodniej jest się dogadać uczestnikom wyjazdu lub organizatorowi wycieczki.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie autobusu na lotnisko?

Reputacja firmy

Wiele firm oferuje usługi transferu lotniskowego, jednak nie wszystkie świadczą usługi na najwyższym poziomie. Aby sprawdzić czy przedsiębiorstwo transportowe jest godne zaufania możesz poczytać opinie o niej na serwisie Busbus lub w Google Moja firma. Możesz również sprawdzić profil na Facebooku, albo LinkedIn. Niektóre opinie i komentarze mogą być stronnicze, ale warto wziąć je pod uwagę przy wyborze przewoźnika do transferu. Nie tylko z uwagi na to czy firma wywiązuje się ze swoich zadań, ale również ze względu na to, w jaki sposób radzi sobie z problemami i krytyką. Dzięki ocenom i reputacji firmy z łatwością wyłonisz te przedsiębiorstwa, które mają największe doświadczenie w swojej branży.

Rozmiar autobusu

W przypadku transferów lotniskowych to nie liczba pasażerów jest kluczowym wyznacznikiem definiującym wielkość wynajmowanego autobusu lotniskowego. Jest nim liczba i rozmiar bagaży. Pamiętaj, żeby dobrać bagaże tak, żeby pomieścić całą wycieczkę. Jeżeli masz dodatkowy bagaż, taki jak narty, rowery, kajaki, sprzęt muzyczny, wynajem autokaru na lotnisko z dużą przestrzenią bagażową będzie świetnym rozwiązaniem. Jeżeli grupa jest niewielka, to w przypadku wynajmu busów na lotnisko możliwe jest załączenie dodatkowej przestrzeni bagażowej albo przyczepki z bagażem.

Cena wynajmu transferu

Autobus na lotnisko, nieważne czy jest to duży autokar czy mały bus, stanowi dodatkowy koszt. Warto zastanowić się, ile można wydać na transfer lotniskowy. Cena jest uzależniona od wielkości autobusu, wyposażenia, a także długości trasy i specyfiki lotniska. Parkingi na niektórych lotniskach potrafią być bardzo drogie i to znajduje swoje odbicie w cenie. Wyposażenie autobusu w przypadku transferu na lotnisko uzależnione jest od trasy, dlatego, jeżeli grupa wybiera się na dłuższe podróże, warto zastanowić się nad autobusem z toaletą, gniazdkami elektrycznymi, barkiem i innymi udogodnieniami. Jeżeli przejazd z autobusem z lotniska jest również przejazdem turystycznym, być może mikrofon dla przewodnika albo telewizor będą dobrym rozwiązaniem. Jeżeli wynajem autobusu odbywa się na trasie lotnisko - hotel w centrum miasta, te udogodnienia nie wpłyną szczególnie na ogólny komfort pasażerów, bo nie będą mieli czasu, żeby się nimi nacieszyć.

Dostępność autobusów na lotnisko

Jeżeli wyjazd jest planowany w sezonie turystycznym, może być trudno ze znalezieniem autobusu spełniającego oczekiwania albo autobusu w ogóle! Dlatego warto zarezerwować pojazd wcześniej, co pozwoli zabezpieczyć się na wypadek wyprzedania wszystkich ofert. Dodatkowo zamówienie autobusu na lotnisko wcześniej zazwyczaj wiąże się z wyborem lepszej oferty transferu lotniskowego po niższej cenie.

Autobusy lotniskowe

Warto zastanowić się, kto będzie jechał autobusem z lotniska. Jeżeli wśród naszych pasażerów znajdują się osoby niepełnosprawne, albo poruszające się na wózkach inwalidzkich, powinniśmy zadbać o to, żeby autobus był przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych i wyposażony we wszystkie udogodnienia.

Transfer lotniskowy Kraków

Transfer lotniskowy korzyści

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których nigdy nie powinieneś organizować transportu na lotnisko dla grupy samodzielnie i zawsze korzystać z usług transferu lotniskowego.

Autobus na lotnisko

Ponad połowa lotów w Europie ma charakter rekreacyjny, jednak podróż potrafi być najbardziej stresującym elementem całego wyjazdu. Konieczność dojazdu na lotnisko we wczesnych godzinach porannych może być problematyczna. Stres sprawia, że zachowujemy się irracjonalnie, co jest ostatnią rzeczą, na jaką możemy sobie pozwolić podczas ważnej podróży służbowej lub wyjazdu na wakacje. Aby utrzymać niski poziom niepokoju, skorzystaj z pomocy niezawodnego przewoźnika. Transfer lotniskowy zapewni spokój bezpieczeństwo i komfort, co pozwoli skupić się na ważniejszych aspektach podróży.

Busy na lotnisko

Jeśli organizujesz transport na lotnisko samodzielnie, musisz wynająć samochód, dopełnić formalności na lotnisku, co trwa dość długo, podczas gdy Twoja grupa czeka na odjazd na parkingu lotniskowym. Po przyjeździe na miejsce będziesz musiał znaleźć miejsce do parkowania i zapłacić za postój i parking. Teoretycznie może to zapewnić większą swobodę, jednak wysokie koszty i ogromna ilość potencjalnych problemów wynikających z np. nieznajomości miasta, regulacji parkingowych, nieznajomości pojazdu mogą przekreślić korzyści płynące z pozornie zwiększonego poziomu przestrzeni na kreatywne planowanie wycieczki.

Transfer lotniskowy pozwoli na przejazd z lotniska do hotelu, a także obsłużyć wszystkie prośby grupy od ręki, wystarczy tylko sprawdzić ich dostępność. Oprócz konieczności dodatkowych płatności i rozliczania faktur i rachunków, odpadają koszty ewentualnych zniszczeń wyrządzonych przez Ciebie i Twoją grupę.

Transfer lotniskowy Warszawa

Korzyści z korzystania z transferów lotniskowych

Dzięki wynajmowi autobusu na lotnisko zaoszczędzisz czas, pieniądze i unikniesz niepotrzebnego stresu. Korzyściami płynącymi z korzystania transferów lotniskowych są:

Wygoda - profesjonalne busy, autobusy i autokary zapewnią najwyższy komfort przejazdu, dopasowany do potrzeb pasażerów.

Bezpieczeństwo - dzięki transferom, będziesz mieć pewność, że autobus będzie na Ciebie czekał niezależnie od tego, czy Twój samolot będzie miał opóźnienie, albo będzie zmuszony do lądowania na innym lotnisku.

Elastyczność - w przypadku ewentualnych zmian, przewoźnicy będą w stanie dopasować się do potrzeb grupy, a także pomogą w przypadku ewentualnych niezaplanowanych sytuacji.

Oszczędność - czarter autobusu na lotnisko jest tańszy niż wynajem taksówek.

Profesjonalizm - masz pewność najwyższej jakości świadczonych usług, potwierdzoną dziesiątkami pozytywnych opinii.

Minimalizacja formalności - dzięki korzystaniu z transferu, otrzymujesz jedną fakturę, która zawiera zbiorcze pozycje poszczególnych elementów wynajmu. Nie musisz rozliczać się z różnych faktur i rachunków. Wszystkie Twoje płatności masz w jednym miejscu.

Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystaliście z transferów lotniskowych, to najlepsza okazja, żeby wybrać zaufaną usługę przewoźnika, który operuje na lotnisku, z którego będziecie korzystać.

Opinie klientów

zadowolona klientka busbus

Ania

Elbląg

Trasa Elbląg-Warszawa Lotnisko Chopina. Punktualność i rzetelność. Gdybym mogła, dałabym 6 gwiazdek 🙂

Opinia o transferze lotniskowym
zadowolony klient busbus

Adrian

Katowice

Wszystko jak w zegarku, cała trasa na lotnisko tak jak było ustalone. Bus zadbany, czysty. Możliwość przewiezienia osoby na wózku inwalidzkim- OGROMNY PLUS!

Opinia o wynajmie busa z kierowcą na lotnisko
zadowolony klient busbus

Grzegorz

Siedlce

Pełen profesjonalizm! Szybka wycena, żadnych ukrytych kosztów. Dziękuje bardzo za transport z lotniska do hotelu wygodnym i nowoczesnym busem!

Opinia o wynajmie busa na zawody sportowe

Wynajmij autokar na lotnisko

Busbus zrzesza przewoźników z całej Polski którzy oferują usługi transferu lotniskowego (przewozu osób z oraz na lotnisko) na terenie całego kraju, 24h na dobę. Skorzystaj z naszego formularza, który pozwoli Ci w minutę sformułować trasę wyjazdu z dokładnymi datami, a także w razie potrzeby rozbudować Twój przejazd o dodatkowe punkty. Skorzystaj z zaufanej usługi i złóż zapytanie ofertowe przez Busbusa!

Wyznacz trasę i wynajmij autokar na transfer lotniskowy

Zaplanuj przejazd, poznaj ceny i wynajmij autokar z kierowcą lub busa na lotniska w całej Polsce

Powiadomienia

!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji
!
Nowa rezerwacja #12345 [23.08.2021 08:58]

Solaris Urbino 12 LE lite hybrid #33 został zarezerwowany w terminie 24.09.2021-26.09.2021

Przejdź do rezerwacji