Wynajem autokarów Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wynajem autokarów w Trójmieście

Wynajmujesz autokar albo busa w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie? Potrzebujesz wskazówek do tego jak wynająć przewóz osób na terenie Gdańska? A może wynajmujesz autobus bo podróżujesz do Gdyni albo Sopotu. A być może mieszkasz w tak zwanym "Małym Trójmieście", tj. Wejherowie, Redzie lub Rumii i potrzebujesz busa na wesele, albo wycieczkę?

Pomnik Neptuna w Gdańsku

Wynajmując autokar w Trójmieście warto wiedzieć o tym dokąd można udać się na Pomorzu oraz o tym jak dojechać do zaplanowanych miejsc i gdzie zaparkować autokar. Ponadto, warto zapoznać się z możliwościami wynajmu autobusów w „Małym Trójmieście” Rumii, Wejherowie, Redzie oraz na Kaszubach tj. w okolicach Kartuz, Kościerzyny i Żukowa. Wynajmować autokary można również z Pruszcza Gdańskiego i Starogardu Gdańskiego.

Wynajem autobusów z Trójmiasta

Trójmiasto, jako aglomeracja jest prężnie działającym centrum społecznym, gospodarczym i kulturalnym Północnej Polski i kształtującym oblicze regionu. Co roku Gdańsk, Gdynię, Sopot i całe Pomorze Gdańskie odwiedzają setki tysięcy przyjezdnych (turystów, grup szkolnych, pracowników i biznesmenów) z kraju i zagranicy.

Do najpopularniejszych celów podróży autokarowej do Trójmiasta bywa zwiedzanie zabytków Gdańska, obiektów morskich i Portu w Gdyni oraz kurortu w Sopocie. Ponadto Trójmiasto oferuje szereg atrakcji kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych dla swoich mieszkańców i gości.

Gdańsk dźwig

Wynajem autobusów w Trójmieście

Wynajmując busa, autobus lub autokar w Trójmieście zwróć uwagę na kilka ważnych rzeczy:

Dojazd do Trójmiasta. Ze strony południowej najlepszym sposobem na dotarcie do aglomeracji jest podróżowanie drogą S6 będącą przedłużeniem autostrady A1 z Warszawy. Jeżeli chcemy ominąć miasto i udać bezpośrednio do Sopotu, Gdyni, albo do Rumii, możemy skorzystać z obwodnicy Trójmiasta od strony zachodniej.

Jadąc od wschodu do Gdańska najłatwiej dostać się drogą S7 ze strony Elbląga i Ostródy.

Jadąc od strony zachodniej możemy skorzystać z Drogi E28 przez Koszalin, Słupsk i Lębork lub S20 od Strony Kościerzyny.

molo w sopocie

Uwaga:

Jadąc do centrum Sopotu, należy uważać na kilka wiaduktów z ograniczeniem wysokości dla autokarów. Kierując się z Gdyni dojazd autokarem jest możliwy ulicą Haffnera oraz ulicą Malczewskiego. Od strony Gdańska do Sopotu można wjechać ulicami Bitwy pod Płowcami i Łokietka. Również możliwy jest przejazd przez Aleje Niepodległości, które omijają wiadukty.

Gdańsk deptak

Parkingi dla autokarów w Trójmieście:

Gdańsk:

 • Parking przy ul. Długie Ogrody (bezpłatny)
 • Parking przy ul. Długie Ogrody (bezpłatny)
 • Parking przy ul. Podwale przedmiejskie (bezpłatny)
 • Parking przy ul. Sucharskiego (bezpłatny)
 • Parking przy ul. Nowomiejskiej (płatny)
 • Parking przy ul. Stara Stocznia (płatny)
 • Parking przy ul. Gradowej (płatny)
 • Parking przy ul. Podwale Grodzkie (płatny)
Gdynia port

Gdynia:

 • Parking przy ul. Waszyngtona
 • Parking przy Teatrze Muzycznym ul. Baduszkowej
 • Parking przy ul. Górskiego na Wzgórzu Św. Maksymiliana
Sopot miasto

Sopot:

 • Parking przy Muzeum Grodzisko, przy ul. Haffnera
 • Parking przy Hali Widowiskowej „Ergo Arena” przy pl. Dwóch Miast

Wynajem autokarów na wycieczki szkolne w Trójmieście

Serce Pomorza ma do zaoferowania wiele atrakcji edukacyjnych dla najmłodszych. Znajdują się tutaj nie tylko dziesiątki muzeów i ekspozycji dotyczącej lokalnej kultury i historii. Ponadto W Trójmieście znajdują się atrakcje takiej jak:

 • Centrum Hewelianum w Gdańsku – to miejsce w którym młodzi i dorośli mogą spotkać się z nauką i historią. A także spędzić czas z naturą i w atmosferze poszerzania horyzontów.
  Dla gości Hevelianum dostępne są trzy płatne parkingi:
  • przy ul. Gradowej 3, niedaleko skrzyżowania z ul. H. Dąbrowskiego
  • przy placu na końcu ul. Gradowej
  • przy ul. 3 Maja 9
Gdynia miasto
 • Gdyńskie Akwarium - W Akwarium prezentowanie gatunków zwierząt wodnych z całego świata, a także przekazywana jest wiedza o środowisku wodnym. Akwarium Gdyńskie jest swego rodzaju zoo dla morskich stworzeń. Dodatkowo przy akwarium prowadzone są działania na rzecz ochrony zwierząt, propagujące idee ochrony przyrody, badania naukowe i edukację ekologiczną.
 • ZOO w Oliwie
  • Oliwskie ZOO zajmuje obszar około 125 hektarów i mieszkają tam zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. ZOO prowadzi również szereg inicjatyw edukacyjnych dla gości w różnym wieku
  • Parking płatny dla autokarów znajduje się przy ul. Karwieńskiej, ok. 300 od wejścia.
 • Teatr Miniatura
  • Teatr Miniatura w Gdańsku to teatr lalkowy oferujące spektakle dla dzieci. Autokar można zaparkować przy Parku Uphagena.
 • Gdyńskie Centrum Filmowe
  • Podczas wizyty w Gdyńskim Centrum Filmowym można wziąć udział w warsztatach artystycznych. Oferta Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowana do filmowców i amatorów oraz pasjonatów kina. Entuzjaści kina mogą zdobywać nowe umiejętności i dzielić się doświadczeniami.
 • Aquaparki w Sopocie i Redzie Gdy pogoda nie dopisze, warto skorzystać z oferty Aquaparków w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 3 oraz w Redzie przy ul. Morskiej 5.
 • Dla Aquaparku w Redzie autokary muszą stosować się do następujących instrukcji:
  • Autokar zatrzymuje się na przystanku autobusowym (oznaczonym ikoną) przed wejściem numer 2 od ul. Morskiej.
  • Gdy wszyscy opuszcza autokar, kierowca przejeżdża na parking P2 (naprzeciwko budynku).
  • Odbiór grupy również odbywa się z przystanku autobusowego o ustalonej godzinie. Autokar nie może stać na przystanku dłużej niż kilka minut.
Gdansk turystyczny
 • Rodzinny Park Rozrywki – Port Brzeźno w Gdańsku
  • Park rozrywki oferuje kilka tras linowych, istnieje również możliwość zorganizowania imprez firmowych, wieczorów panieńskich i kawalerskich.
  • Parking znajduje się na skrzyżowaniu ul. Czarny Dwór i Al. Jana Pawła II od którego grupa musi udać się w kierunku Molo w Brzeźnie.
 • Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World - centrum oferuje bogatą ofertę dla grup dzieci i młodzieży, a także obsługuje imprezy firmowe i urodzinowe.
Autobus na wesele sopot

Wynajem autokarów na wesela w Trójmieście

Gdańsk słynie z przecudnych kościołów, wspaniale nadających się na wielką ceremonię zaślubin. Jednak całe Pomorze Gdańskie jest usiane większymi i mniejszymi urokliwymi kościołami. Zarówno w Trójmieście jak i poza nim znajduje się wiele wysokiej klasy sal weselnych oferujących możliwość zorganizowania wesela od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób. Transport gości weselnych z Gdańska, Gdyni czy Sopotu, może okazać się wspaniałym rozwiązaniem problemu z parkingami w centrum miasta i zwolnić gości z konieczności martwienia się o logistykę. Ponadto rozwożenie gości z sali weselnej do domów lub hoteli, to najwygodniejsze rozwiązanie.

wynajem autokarów gdańsk

Party bus w Trójmieście

Planujesz wieczór kawalerski, albo wieczór panieński? Chcesz zorganizować osiemnastkę, albo trzydzieste lub pięćdziesiąte urodziny? Zastanów się nad wynajmem autobusu imprezowego w Trójmieście. Party bus może zebrać uczestników imprezy z kilku punktów na mapie, a zakończyć w jednym z popularnych klubów lub na wynajętej sali.

Partybus Trójmiasto

Autobus imprezowy Gdańsk
Rezerwuj

Wynajem autokarów Gdańsk

W Gdańsku mamy wiele miejsc, które nadają się na organizację zorganizowanych wyjazdów zarówno dla podróżujących z Pomorza jak i z innych części Polski.

Do tych miejsc zaliczają się:

Europejskie Centrum Solidarności

(Gdańsk, pl. Solidarności 1)

Europejskie Centrum Solidarności to jednocześnie muzeum poświęcone Ruchu Solidarności, a także historii oporu z autorytarnym reżimem, a także miejsce, które jest siedzibą wielu organizacji społecznych. We wnętrzu znajduje się również przestrzeń, w której mogą być organizowane wydarzenia i konferencje. W środku znajduje się też miejsce, w którym można zorganizować posiłek dla grup. Ze szczytu budynku, rozpościera się niesamowity widok na Stocznie. Nieopodal ECS przy ul. Nowomiejskiej znajduje się bezpłatny parking umożliwiający 10min postój pozwalający na wejście i wyjście grupy z autokaru.

Muzeum II Wojny Światowej

(Gdańsk, pl. Władysława Bartoszewskiego 1)

Muzeum II Wojny Światowej opowiada o tragicznych losach Wojny, a także różnych krajów i narodów, które ucierpiały na skutek działań wojennych. Muzeum znajduje się w podziemiach, dlatego może brakować w nich zasięgu do kontaktu z kierowcą. W okolicy Muzeum znajduje się bezpłatny parking dla autokarów na dwie godziny postoju.

Muzeum kultury morskiej

Centrala - Spichrze na Wyspie Ołowianka

(Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13)

Spichrze na Wyspie Ołowianka to zawierają, statek Sołdek, Żuraw służący do niegdyś do wyładowywania towarów, a także inne ekspozycje ruchowe.

Ośrodek Kultury Morskiej

(Gdańsk, ul. Tokarska 21-25)

Nowoczesne muzeum położone nad Mołtawą, zawierające gigantyczny basen ze zdalnie sterowanymi modelami okrętów i holowników. Uczestnicy mogą wyścigować się, holować większe jednostki. Do innych atrakcji należy obsługa wózka widłowego w Porcie. Można również wejść do wnętrza batyskafu i eksplorować zatopione w morzu wraki.

Wynajem autokarów Gdynia

Wynajmując autobus z Gdyni lub do Gdyni, mamy szanse udać się do unikalnych na skalę Europy miejsc takich jak:

Muzeum Miasta Gdyni

(ul. Zawiszy Czarnego 1)

To muzeum opowieść o powstawaniu nowego miasta, od osady rybackiej, do najnowocześniejszego miasta w Polsce.

statek dar młodzieży

Muzeum Marynarki Wojennej

(ul. Sędzickiego 3)

W Muzeum znajdziemy repliki modeli broni oraz wyposażenia wojennego. W muzeum znajduje się również kilkaset modeli i replik okrętów.

Muzeum Emigracji

(ul. Polska 1)

To wspaniałe interaktywne Muzeum przenosi nas do XIX wieku skąd wraz z rodziną z Południowego Wschodu próbujemy dostać się do Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

wynajem autobusów gdynia

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

(ul. Żwirowa 2c)

Zbiory muzeum to ponad 120 modeli zabytkowych pojazdów, w większości motocykli i samochodów. Dla grup zorganizowanych wskazany jest kontakt telefoniczny.

Wynajem autokarów Sopot

Atrakcje dla grup:

Aquapark – w którym znajdują się przystosowane dla dzieci i dorosłych baseny zewnętrzne i wewnętrzne, zjeżdżalnie wodne i kręgielnia.

molo w sopocie

Molo - Znajduje się na końcu ulicy Bohaterów Monte Cassino, obok Domu Zdrojowego przy Powstańców Warszawy 6. Pomost ma długość 512 metrów, jest najdłuższym drewnianym molem w Europie. Na końcu którego umiejscowiona jest przystań jachtowa. Nieopodal Domu Zdrojowego i mola znajduje się ogólnodostępny Skwer Kuracyjny. Całość, może stanowić interesujący element do zwiedzania przez grupę oraz świetne miejsce dla zaplanowania czasu wolnego. Uwaga, w czasie silnych wiatrów i deszczu odwiedziny Mola nie należą do najprzyjemniejszych i grupy zazwyczaj przemarznięte grupy starają się szukać schronienia w autokarze lub jednej z okolicznych restauracji.

plaża w sopocie

Sopocka plaża ma szerokość od 200 do 20m. Znajduje się nad Zatoką Gdańską i ma ok. 4 km długości. Na plaży nie wolno spożywać alkoholu i wprowadzać zwierząt. Na plaży znajdują się toalety i natryski. Obok plaży rozciąga się pas wydm.

Imprezy w Trójmieście

Co roku w Trójmieście odbywa się szereg imprez kulturalnych i muzycznych organizowanych cyklicznie, zaliczają się do nich.

 • Open’er Festival
 • Sopot Film Festival
 • Jarmark Dominikański w Gdańsku
 • Sopot Jazz Festival
 • Kina letnie
 • Solidarity of Arts w Gdańsku
 • Siesta Festival
 • SpaceFest!
 • Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus Cantat
 • Sopocka Majówka
Gdańsk pomnik neptuna

Małe Trójmiasto wynajem autobusów Rumia, Reda, Wejherowo

Wynajem autokarów Wejherowo

Wejherowo słynie z zabytkowego starego rynku, a także podziemi klasztornych. Wynajem autobusów z Wejherowa może być ukierunkowany zarówno w kierunku Trójmiasta, jak również Słupska. We Wejherowie znajdiziemy również Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Do wartych uwagi miejsc zasługuje również tzw. Kalwaria Wejherowska, będąca celem wypraw pielgrzymów, nie tylko z Pomorza.

Wynajem autokarów Reda

Reda jest dobrze skomunikowane z Trójmiastem i stanowi element tzw. Małego Trójmiasta. Reda jest dobrze skomunikowana z Gdynią. W Redzie znajduje się Aquapark ze zjeżdżalniami, spa oraz rekinarium.

Wynajem autokarów Rumia

latarnia morska

W Rumi oddalonej kilka kilometrów od Centrum Gdyni znajduje się wiele miejsc, które stanowią wspaniałe miejsce do zabawy i wypoczynku dla mieszkańców Pomorza, takich jak Jumpcity Rumia, Lemur Park czy kaktusiarnia.

Wynajem autobusów Kaszuby

Wynajem autokarów Kartuzy

W Kartuzach znajduje się Muzeum Kaszubskie, a także słynna Kolegiata w Kartuzach. Miasto jest malowniczo położone jest pomiędzy kilkoma jeziorami. Do ciekawych miejsc godnych odwiedzenia zaliczyć można również Arboretum Leśników Kartuskich.

Wynajem autokarów Kościerzyna

Kościerzyna to jedna ze starszych miejscowości w regionie. Do interesujących miejsc w Kościerzynie można zaliczyć: Muzeum Ziemi Kościerskiej, Muzeum Kolejnictwa, Muzeum starych amerykańskich samochodów, a także jeziora otaczające miejscowość. W Kościerzynie znajdują się również wspaniałe sale weselne, dlatego wynajem autobusu na wesele z Kościerzyny będzie wspaniałym pomysłem.

Wynajem autokarów Starogard Gdański i Pelpin

Starogard Gdański słynie z tego, że znajduje się tutaj m.in. Pałac Wiecherta oraz Muzeum Ziemi Kociewskiej. Nieopodal Starogardu leży Pelpin i jego zabytkowa Bazylika Katedralna oraz Pałac biskupi.

Wynajem autokarów Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański, leży nad kanałem Raduni. W granicach miasta znajduje się Lotnisko Pruszcz Gdański, które stanowi własność Aeroklubu Gdańskiego.

Gdynia Dar Pomorza

Wynajem autobusów z Trójmiasta

Popularnymi kierunkami do podróży z Gdańska są:

 • Obwód Kaliningradzki
 • Wilno i Litwa
 • Nazistowski obóz koncentracyjny "Stutthof" w Sztutowie
 • Malbork
 • Wybrzeże Bałtyku
 • Warszawa

Transfer lotniskowy z Gdańska

Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo im. Lecha Wałęsy (kod IATA: GDN, kod ICAO: EPGD) to trzecie co do liczby pasażerów lotnisko w Polsce. Lotnisko jest położone przy Trójmiejskiej obwodnicy i oferuje wiele kierunków podróży. Lotnisko jest popularne wśród pasażerów korzystających z lotów czarterowych, między innymi do Portugalii, Hiszpanii, Tunezji, Chorwacji, Bułgarii, Grecji, Turcji i Egiptu.

marina w sopocie

Wynajem autobusu z lotniska w Gdańsku to również możliwość podstawienie autokaru pod terminal. Jednak należy pamiętać, że taka usługa jest dodatkowo płatna.

Wynajmuj busy i autobusy z Trójmiasta

Dowiedz się jak tanio, sprawnie i bezpiecznie wynajmować busy i autokary z Trójmiasta i okolic. Rezerwuj przejazdy na wesela, transfery lotniskowe, mecze i pielgrzymki na wycieczki krajowe i zagraniczne. Skorzystaj z formularza wyceny wynajmu busa lub autobusu ze strony BUSBUS.

Partybus Trójmiasto

Autobus imprezowy Trójmiasto
Rezerwuj