Wynajem autokarów Wrocław

Wynajem autobusów, autokarów i busów we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miastem w Polsce. Znajduje się tu jeden z najpopularniejszych w Polsce Ogrodów Zoologicznych oraz “Świętosław”, czyli najstarszy polski dzwon.

Mnogość rzeczy wartych zwiedzenia w tym mieście sprawia, że wiele wycieczek szkolnych, grup zorganizowanych z kraju i z zagranicy wynajmuje autokary z Wrocławia, by móc jak najszybciej poznać wszelkie zakątki tego miejsca.

Wrocław nad Odrą

Parking dla autobusów we Wrocławiu

Wrocław to miasto do którego co roku przybywa miliony turystów z całej Polski i zagranicy.

Poruszanie się po drogach w tym mieście nie należy do najłatwiejszych a zaparkowanie wynajętym autobusem we Wrocławiu może wydawać się co najmniej problematyczne.

Z tego powodu, podamy parę wskazówek gdzie najlepiej zrobić postój autokarem, na ile i gdzie możemy zaparkować wynajęty autokar, co najważniejsze dla wyjazdów grup zorganizowanych, gdzie znajdują się parkingi bezpłatne, a gdzie płatne.

Wynajęty autokar na parkingu we Wrocławiu

Parkingi dla autokarów we Wrocławiu

Bezpłatne, bez ograniczeń czasowych:

 • Parking Ślężna
 • Parking na ul. Mickiewicza (Uwaga: Postój autokarów możliwy jest jedynie w godz. między 5:00 a 22:00)
 • Parking BUS, wybrzeże Juliusza Słowackiego 5-12 (dla autokarów)
 • Hydropolis Parking, ul. Na Grobli 1-29, (bez ograniczeń czasowych dla gości Hydropolis)
 • Parking Park&Ride, przy pętli tramwajowej Stadion Wrocław Królewiecka
 • Parking al. Śląska

Płatne, bez ograniczeń czasowych:

 • Marber Parking strzeżony, ul. Powstańców Śląskich 5/7
 • Budimex Parking, ul. Wystawowa 1, (w bezpośrednim sąsiedztwie ZOO Wrocław, znajduję się przy Hali Stulecia)
 • Parking przy ul. Frycza-Modrzewskiego 15/17
 • Parking Wrocław, ul. Wróblewskiego 9, (po wcześniejszej rezerwacji)

Postoje dla autokarów do wysadzania i odbierania grup

Postój do 30 minut

 • Parking przy ul. Wierzbowej

Postój do 15 minut

 • Parking przy ul. Szczęśliwej
 • Narodowym Forum Muzyki, pod placem Wolności
 • Bus Parking przy ul. Ofiar Oświęcimskich
 • Hydropolis Parking, ul. Na Grobli 1-29
 • Parking BUS przy ul. Świętego Marcina
 • Budimex Parking, ul. Wystawowa 1, (w bezpośrednim sąsiedztwie ZOO Wrocław, obok Hali Stulecia)
Panorama miasta, wycieczki karajoznawcze wynajętym autokarem we Wrocławiu

Wrocław - wynajem autobusów wycieczkowych

Wrocław można zwiedzać na wiele różnych sposobów. Wynajęcie autokaru dla grup zorganizowanych razem z przewodnikiem pomoże nam w bardziej uporządkowany sposób zwiedzić najciekawsze miejsca.

Wybrane atrakcje turystyczne Wrocławia

Ostrów Tumski - najstarsza część Wrocławia, która dała początek tego miastu. Znajduję się tam odrestaurowany po wojnie katedra św. Jana Chrzciciela w stylu Gotyckim oraz Muzeum Archidiecezjalne, w którym znajdziemy zabytki sztuki sakralnej, w tym słynną Księgę henrykowską z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim oraz najstarszy dzwon kościelny w Polsce. Nocą można zobaczyć latarnika zapalającego gazowe latarnie. Miejsce na postój i wysadzenie grupy: Parking BUS przy ul. Świętego Marcina, oddalony o ok. 400 m od Ostrowa Tumskiego.

Panorama Racławicka - jest unikatowym przedstawieniem bitwy pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 r. Powstała jako projekt zespołu malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Jest umieszczona w specjalnie zbudowanej rotundzie. Płatne miejsce parkingowe przy ul. Frycza-Modrzewskiego 15/17 dla busa lub autokaru. Odległość z parkingu do Panoramy wynosi ok. 200 m.

Hala Stulecia - jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX wieku. Powstała w roku 1913, a w roku 2006 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dawniej hala mieściła wrocławską Wytwórnię Filmów Fabularnych, obecnie prezentowana jest tam jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Miejsce parkingowe możemy znaleźć na Budimex Parking, ul. Wystawowa, który jest idealnym miejscem dla wycieczek wynajmujących autokar we Wrocławiu, ponieważ parking ten jest blisko Wrocławskiego ZOO.

Wrocławski Ogród Zoologiczny - najstarsze i największe pod względem liczby wystawianych zwierząt ogród zoologiczny w Polsce. Miejsce parkingowe możemy znaleźć na Budimex Parking przy ul. Wystawowej.

Autokarowe wycieczki szkolne we Wrocławiu

Wrocław to miasto, które otwarte jest tak dla dorosłych zwiedzających jak i dla dzieci. Słynna trasa turystyczna “Szlakiem krasnali” jest świetnym sposobem na zachęcenie najmłodszych do zwiedzania miasta.

W mieście jak i jego okolicach znajduję się wiele parków rozrywki, parków wodnych i wiele innych atrakcji do których często wycieczki szkolne wynajmują autokar, by dojechać do wyznaczonych punktów.

Wycieczka szkolna po Wrocławiu - szlak krasnali

Wynajem autokaru we Wrocławiu na wydarzenia sportowe

Zespoły sportowe, jak również kibice chętnie wynajmą autokar na wydarzenia sportowe, których we Wrocławiu nie brakuje. Znajduję się tu Stadion Wrocław, który był jednym z aren Euro 2012. Jest on otwarty do zwiedzania przez grupy zorganizowane.

Miejsce parkingowe dla wynajętych autobusów czy busów znajduję się przy ul. Królewieckiej, w strefie D “Parking Królewiecka”, jest to parking płatny, niestrzeżony.

Po wcześniejszej rezerwacji można zwiedzić stadion z obecnością przewodnika. Trzeba pamiętać o tym, że w niektóre dni wycieczki mogą być ograniczone ze względu na mecze oraz imprezy na stadionie.

Stadion Wrocław z parkingiem dla wynajętych busów, autobusów lub autokarów

Transfery lotniskowe z Wrocławia

Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika Wrocław-Strachowice to czwarte pod względem ilości operacji lotniczych lotnisko w Polsce. Jest oddalone od centrum Wrocławia ok. 11 km na zachód. Lotnisko jest położone w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, co pozwala na dojazd na lotnisko z wielu miejsc Polski.

Organizacja autobusu na lotnisko z Wrocławia jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla grup zorganizowanych biorąc pod uwagę niższe ceny i większy komfort czasowy w porównaniu do taksówek.

Wynajęty autokar po wcześniejszym uzgodnieniu z działem marketingu może zatrzymać się w strefie drugiego postoju, kiss&fly. Cena postoju wynajętego autobusu na lotnisku we Wrocławiu, jest uzgadniana z Portem lotniczym, autokar może czekać na grupę nawet 3 godziny. Jeżeli postój się przedłuża należy komunikować się z działem marketingu portu lotniczego lub z recepcja parkingu. Numery kontaktowe znaleźć można na stronie lotniska.

Dowiedz się więcej z naszego poradnika, jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo planując transfer lotniskowy wynajętym autokarem z Wrocławia

Lotnisko Wrocław

Wynajem autobusu na pielgrzymki

Na terenie Dolnego Śląska, znajdują się zabytkowe miejsca przypominają o historii związanej z wiarą tego regionu. Co więcej we Wrocławiu znajduję się Muzeum Archidiecezjalne, które ma w swoim zbiorze wiele zabytków sztuki sakralnej.

Co roku, 2 sierpnia z Wrocławia wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trwa ona dziewięć dni, a pielgrzymujący w tym czasie przechodzą około 230 km.

Wynajęte autokary pielgrzymkowe odwożą wiernych, tak by mogli bezpiecznie po ok. 3 godzinnej trasie wrócić do domu, po oddaniu swoich intencji do Matki Bożej Częstochowskiej.

Ważne jest by w drodzę powrotnej zregenerować siły po długiej i wyczerpującej wędrówce, dlatego warto pomyśleć o wygodnym autokarze wyposażonym w klimatyzację i toaletę.

Przeczytaj nasz artykuł o wynajmowaniu autokarów na pielgrzymkę i dowiedz się na co zwracać uwagę, przy wynajmie busa dla pielgrzymów.

Archikatedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Rozrywka we Wrocławiu i okolicach

We Wrocławiu i jego okolicach znajduję się wiele miejsc, do których grupy zorganizowane chętnie wynajmują autobusy. Oto parę miejsc wartych uwzględnienia w planach spędzenia czasu we Wrocławiu i nie tylko:

 • Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu
 • Park Trampolin we Wrocławiu GOjump
 • Park Bielański w Legnicy
 • Wrocławski Teatr Lalek
 • Średzki Park Wodny w Środzie Śląskiej
 • Manufaktura cukierków i lizaków Słodkie Czary Mary we Wrocławiu
 • Jump Heaven w Legnicy

Parki rozrywki są świetnym sposobem spędzenia czasu nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych. Wynajem busa z Wrocławia i wizyta w tych miejscach może być świetnym rozpoczęciem bądź dopełnieniem wieczoru panieńskiego, kawalerskiego czy imprezy urodzinowej.

Park wodny we Wrocławiu

PartyBus Wrocław

Można również wynająć partybusa we Wrocławiu, który sprawi, że nie tylko dojedziemy na miejsce imprezy, ale sam autobus imprezowy będzie dla nas miejscem świetnej zabawy.

Dzięki podróży imprezowym autobusem urodziny, wieczór kawalerski, wieczór panieński i inne uroczystości będą nie tylko świetnie zaplanowane, ale wyjątkowe i niezapomniane.

Wynajęcie Partybusa jest też świetnym pomysłem dla muzyków, którzy chcą by ich w teledysku można było zobaczyć świetną imprezę w wynajętym luksusowym autokarze ze strefą VIP, tancerzami lub tancerkami i wieloma innymi atrakcjami.

Party Bus może być zarówno celem do dobrej zabawy, jak i ciekawym oraz niecodziennym sposobem na przybycie do jednego z wielu klubów we Wrocławiu.

Imprezowe busy we Wrocławiu z szampanem

Wynajem autobusu na wesele we Wrocławiu

We Wrocławiu znajdziemy wiele ofert sal weselnych, których doświadczona obsługa dba o to by dzień ślubu był najpiękniejszym dniem w życiu każdego młodej pary.

Organizacja wesela może wiązać się z wieloma kwestiami organizacyjnymi, takimi jak transport gości na salę weselną i ich bezpieczny powrót do domów.

Wynajęty autokar na wesele jest najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją odwiezienia gości weselnych w spokojnej oraz miłej atmosferze.

Dowiedz się jak szybko i bez zbędnych formalności wynająć autobus na wesele z poradnika przygotowanego przez specjalistów w organizacji wesel.

Wynajem autokarów na Dolnym Śląsku, wypoczynek nad Odrą

Wynajem autokarów z Trzebnicy

Trzebnica to miasto z bogatą historią i wieloma miejscami rekreacyjno - edukacyjnymi. Jest to idealne miejsce na wycieczkę szkolną, jak i miłe spędzenie czasu. Trzebnica toteż idealna baza wypadowa do podróży w inne rejony Dolnego Śląska wynajętym autobusem. W mieście znajdują się:

 • Muzeum kultu św. Jadwigi Śląskiej
 • Kapliczne wzgórze - ciekawe miejsce dla miłośników kinematografii, ponieważ w tym miejscu została nagrana pierwsza scena z filmu "Popiół i diament"
 • Winna Góra - ścieżka edukacyjna opowiadająca prehistorię ziem Trzebnickich

W Trzebnicy znajduję się również Gminny Park Wodny, który służy jako obiekt rekreacyjny, jednak jest również miejsce wydarzeń sportowych. Miłośnicy sportów wodnych i zawodnicy wynajmują busy lub autokary, by móc przeżyć sportową atmosferę corocznego turnieju hokeja podwodnego: Aqua Battle.

Wynajem autokarów Środa Śląska

Wynajmować autokary czy autobusy można również z miasta Środa Śląska.

W gminie Środa Śląska na zachód od miasta Wrocław znajduję się wiele zabytków, takich jak:

 • Ratusz
 • Mury obronne
 • Wieża widokowa
 • Skarb średzki

Grupy zorganizowane mogą również odwiedzić Średzki Park Wodny, lub wynająć autokar na wycieczkę do Chwalimierza czy Wrocławia.

Warto pamiętać, że w przypadku mniejszych wycieczek najlepszym rozwiązaniem będzie wynajem busa ze Środy Śląskiej.

Wynajem autokarów z Kątów Wrocławskich

Wynajem autokarów czy busów warto również rozważyć w Kątach Wrocławskich.

Miasto na południowy - zachód od Wrocławia ma do zaoferowania mnóstwo przepięknych zabytków, które wynajmując busa na wycieczkę krajoznawczą warto odwiedzić, np.:

 • Dawny kościół ewangelicki pw. św. Elżbiety
 • Kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
 • Park miejski ze starodrzewiem

Na wschód od miasta znajduję się Dolina Bystrzycy, która jest cudownym miejscem do spaceru po parku krajobrazowym.

Wynajem autokarów Brzeg Dolny

Brzeg Dolny to miasto z bardzo ciekawą historią, położone nad Odrą.

Z tego właśnie miasta od wieków z jednej strony rzeki na drugą transportował podróżujących Przez Odrę prom. Jednak to nie jedyna część historii Brzegu Dolnego.

Można powiedzieć, że wizytówką miasta jest zabytkowy Pałac w Brzegu Dolnym i przynależny do niego park. W zabudowaniach pałacowych dziś mieści się Urząd Miasta i Dom Kultury. Miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez wycieczki krajoznawcze wynajmujące busy czy autobusy z miasta, czy okolic.

Wynajem autokarów z Oborników Śląskich

Wynająć autokar czy busa z Oborników Śląskich to świetny pomysł. W Obornikach znajdziemy zabytkowy Pałac rodu Schaubertów, neogotycki w stylu angielskim oraz możemy przejść się ścieżką dydaktyczno - przyrodnicza przez park leśny “Grzybek”.

Autokarem wynajętym w Obornikach możemy pojechać do Małego Muzeum Ludowego w Marcinowie czy odwiedzić Zamek w Wojnowicach.

Wynajem autokaru, autobusu na wycieczkę po Wrocławiu i okolicy

Wynajmij autokar z Wrocławia

Jeśli chcesz wynająć autokar z kierowcą we Wrocławiu, dbając o bezpieczeństwo, komfort i jakość usług, zajrzyj do naszego poradnika.

Wyruszając w podróż z Wrocławia lub okolic, chcesz jechać komfortowo, bezpiecznie, ale nie wiesz jak znaleźć najlepszą i najtańszą ofertę? Sprawdź artykuł “Jak tanio wynająć autobus”.

Zamów wycenę wynajmu autokaru, autobusu czy busa poprzez formularz na naszej stronie.

Naszym zadaniem jest to byś dojechał bezpiecznie, wygodnie i tanio. Wynajmij autobus z Busbusem.

Partybus Wrocław

Autobus imprezowy Wrocław
Rezerwuj