Wynajem autokarów, autobusów, busów Jaworzno

Wynajem autokarów w Jaworznie

Jaworzno to miasto z mnóstwem miejsc idealnych na wyjazd grupowy autokarem. Piękne widoki w połączeniu z walorami edukacyjnymi to gwarant niezapomnianych chwil dla każdego.

Wycieczka autobusem do punktów turystycznych nie tylko jest najszybszą opcją ale i najwygodniejszą przez wzgląd na parkingi dla autobusów w Jaworznie, które są świetnie przygotowane na przyjmowanie turystów.

Atrakcje turystyczne na wycieczki autokarem w Jaworznie

Jaworzno ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji i miejsc zarówno rekreacyjnych jak również edukacyjnych. Jest więc to idealne miejsce dla wycieczek szkolnych, uniwersyteckich czy seniorów. Malownicze miejsce do organizacji wesel, bankietów, wyjazdów służbowych czy szeroko pojętych imprez na terenie Jaworzna i okolic.

Miejsca parkingowe dla autobusów na terenie Jaworzna

Jaworzno to prężnie rozwijające się miasto, które nie tylko pamięta o przeszłości ale również patrzy w przyszłość. Różnego rodzaju inwestycje mają zachęcić turystów do odwiedzin, a parkingi dla autobusów w Jaworznie znajdują się przy punktach turystycznych. Są na tyle duże by pomieścić wielu wizytujących i na tyle blisko by móc właściwie od razu zacząć korzystać z atrakcji.

Parkingi dla autokarów, autobusów i busów w Jaworznie

Centrum

 • Parking ul. Kolejowa 8 (przy Plantach obok galerii handlowej “Galena”)

UWAGA:

Aplikacja GPS może pokazywać parking w ścisłym centrum Jaworzna “MCIT Jaworzno - parking”. Niestety ten parking jest zarezerwowany tylko dla samochodów osobowych.

Stara Huta

 • Parking przy Parku Angielskim w Jaworznie

GEOsfera

 • Parking GEOsfera II ul. świętego Wojciecha

Pieczyska

 • Parking Park Gródek
 • Parking Sosina
Wynajem autokaru dla grup zorganizowanych

Co warto odwiedzić w Jaworznie?

Jaworzno to miasto pełne historii regionu i nie tylko, którą warto poznawać. Jest to idealne miejsce by wypocząć na łonie natury jak i wynająć autokar na niedrogą wycieczkę szkolną oraz dowiedzieć się więcej o historii, nie tylko ludzi ale i całej Ziemi.

 • Park Gródek, czyli Arboretum Park Gródek Jaworzno, położony na dawnych terenach kamieniołomu stało się w ostatnich latach bardzo popularnym miejscem turystycznym. Nazywane dziś polskimi Malediwami czy śląską Chorwacją. Kiedyś miejsce nieznaczące, można by wręcz powiedzieć zapomniane. Teraz nie tylko piękno tego miejsca ale i walor edukacyjny dzięki tzn. ścieżkce dydaktycznej jest idealny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Kolejną atrakcją jest nurkowanie gdzie pod wodą znajdziemy różne relikty przeszłości. Miejsce dla autokaru znajdziemy w pobliżu parku “Parking Park Gródek”.
 • Zalew Sosina, zbiornik o powierzchni 50 ha, natomiast 30 ha zajmuje kompleks leśno-łąkowy położony wokół zbiornika. Woda w zbiorniku Sosina posiada drugą klasę czystości dzięki czemu w wyznaczonych miejscach można się wykąpać. Miejsce idealne na spacer, kąpiel, grilla itp. Przy zalewie znajduję się hotel, który jest idealnym miejscem na organizację imprez integracyjnych, poprawin itp. Miejsce dla wynajętych autokarów znajduję się przy zalewie: “Parking Sosina”.
Atrakcje turystyczne na wycieczki autokarem w Jaworznie
 • Ośrodek edukacji ekologiczno - geologicznej GEOsfera, to park tematyczny dla ludzi zainteresowanych historią i wykopaliskami jak również dla tych którzy poszukują odpoczynku. Ten obiekt ekologiczno-geologiczny jest zlokalizowany na terenie dawnego kamieniołomu. Spacerując po jego terenie, można natknąć się na naturalnych rozmiarów paleo rekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, tablice informacyjne oraz ekspozycje. Znajdzie się tam również miejsce na piknik i grilla. Dla większych wycieczek po wcześniejszym poinformowaniu ośrodka możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, który oprowadzi nas po całej GEOsferze. Nieopodal tego miejsca przy ul. Świętego Wojciecha znajduję się Parking GEOsfera II, przystosowany do dużej ilości autokarów.
 • Muzeum miasta Jaworzna to miejsce, które swoją lokalizację ma w zabytkowym budynku, który kiedyś był miejską biblioteką. W muzeum znajdziemy wiele tematycznych wystaw związanych z historią Jaworzna jak i ogólnie z historią regionu Małopolskiego i Śląskiego. Można zobaczyć tam wiele eksponatów związanych z przeszłością miasta jak również wystawy przedstawiające to jakie meble i sprzęty mogliśmy znaleźć w domach z dawnych lat oraz zobaczyć stroje ludowe. Wiele z eksponatów zostało zebranych przez mieszkańców i podarowanych Muzeum. Na terenie placówki można znaleźć również bar, w którym można spróbować regionalnego piwa i nie tylko. W ścisłym centrum nie znajdziemy miejsca dla autobusów czy autokarów. Za to przy “Plantach” obok galerii handlowej “Galena” na ul.Kolejowej 8 jest idealne miejsce by autobus się zatrzymał i poczekał na zwiedzających.
Bar w Jaworznie z muzeum, idealne miejsce dla grup zorgaizowanych

Wynajem autokarów z Jaworzna do Krakowa

Jednym z najbardziej popularnych kierunków wyjazdów turystycznych z Jaworzna jest Kraków. Dla zwiedzających miasto ma pełno atrakcji takich jak:

 • Zwiedzanie Wawelu i Starego Miasta czy Kaziemierza,których zwiedzenia może zająć kilka dni.
 • Fabryka Oskara Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK,z miejscem postojowym i parkingiem nieopodal.
 • Fabryka Oskara Schindlera i Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, z miejscem postojowym i parkingiem nieopodal. Czas zwiedzania od 3 do 5 godzin.
 • Krakowskie ZOO, z parkingiem nieopodal. Idealne na wycieczkę z dziećmi, możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt takich jak tygrysy, małpy itp.

Wycieczka autokarem z Jaworzna do Dąbrowy Górniczej

Pustynia Błędowska to niewątpliwie jedna z większych ciekawostek przyrodniczych i krajobrazowych w Polsce, na pograniczu dwóch województw śląskiego i małopolskiego.

Łączny jej obszar zajmuje około 32 km2 powierzchni i jest to niewątpliwie miejsce, które gdy mowa o turystyce w Polsce wręcz należy odwiedzić.

Od Jaworzna jest ona oddalona jedynie o 30 km, więc trasa autokarem zajmie niewiele ponad 40 minut.

Na terenie Pustyni Błędowskiej znajdują się dwa parkingi:

 • Parking Róża Wiatrów
 • Parking przy pustyni
Wynajem autokaru na wycieczkę

Inne miejsca warte odwiedzenia:

 • Wzgórze Zamkowe, Będzin, bardzo ważne miejsce w historii Zagłębia Dąbrowskiego, warownia obronna wzniesiona za czasów Kazimierza Wielkiego. Przyciąga ona turystów wynajmujących autokary do Będzina.
 • Pałac Dietla, Sosnowiec, neobarokowy pałac, położony przy ulicy Stefana Żeromskiego 2. Jest to miejsce otwarte tak dla zwiedzających jak i dla ludzi, którzy marzą o bajkowym weselu w urokliwym pałacu.
 • Muzeum Górnośląskie, Bytom, samodzielna placówka kulturowa czynna od 1910 roku, parking dla autokarów w Bytomiu nie jest przyłączony do placówki lecz znajduję się on przy placu Sobieskiego, bardzo blisko muzeum.
 • Stadion Śląski, Chorzów, wielofunkcyjny stadion sportowy, który znajduję się na terenie Parku Śląskiego na ul. Katowickiej 10, wielka gratka dla fanów piłki nożnej. Wychodząc naprzeciw fanom sportu można na naszej stronie wynająć autokar dla kibiców.
Transfer wynajętym autokarem na lotnisko

Jaworzno - transfer lotniskowy

Transport na lotnisko wynajętym autokarem z Jaworzna dla grup zorganizowanych, wycieczek, gości weselnych ze wszelkich stron świata czy ważnych osobistości biznesowych i nie tylko jest świetnym rozwiązaniem.

Z Jaworzna można wynająć autobus na lotniska:

Wynajem autokarów jest o wiele lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż zamawianie taksówek z racji na wysokie ceny i ograniczony czas który taksówkarze mogą poświęcić dla grupy.

Pielgrzymki z Jaworzna na Jasną Górę

Wierzący z Jaworzna nie muszą swych próśb zanosić na Jasną Górę gdyż w ich mieście znajduję się Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ściśle związanym z postacią Jana Pawła II. To w roku 1999 podczas koronacji świętego obrazu w Sosnowcu papież polak powiedział:

"Jaworzno specjalnie czekało, czekało ze swoim obrazem Matki Bożej, aż ich biskup zostanie Papieżem, i wtedy go ukoronowali".

Wierni z Jaworzna chętnie pielgrzymuje na Jasną Górę wynajmując autokary jak nie do samej Częstochowy, to z Częstochowy do domu.

Wynajem autokaru pielgrzymki na Jasną Górę

Wynajem autokarów na imprezy sportowe w Jaworznie

Jaworzno ma bardzo bogatą historię związaną ze sportem. Z racji na zlokalizowania miasta w Konurbacji górnośląskiej w okolicy odbywa się wiele znaczących imprez sportowych. Wynajem autobusów na mecze niesie ze sobą wiele plusów, takich jak:

 • Oszczędność - można nawet zaoszczędzić 70% kosztów dzieląc autokar z innymi kibicami;
 • Komfort z formalnościami - wszystkie załatwi kierowca;
 • Poczuć sportową atmosferę - autobus zbiera ludzi, których łączy jedna pasja i hobby;

Jeśli chcesz wynająć autokar czy bus by bez zmartwień przeżyć sportowe emocje, skorzystaj z formularza, który pozwoli Ci na błyskawiczne złożenie prośby o wycenę przejazdu autobusem.

Bus imprezowy na wieczór kawalerski, wieczór panieński, urodziny

Dla wszystkich w Jaworznie, którzy chcą znaleźć idealny sposób na niezapomniany wieczór panieński, wieczór kawalerski, urodziny czy po prostu zorganizowanie świetnej imprezy polecamy wynajęcie busa imprezowego.

Jest to możliwe bez większego problemu z terenów Krakowa lub Katowic. Dowiedz się jakie atrakcje i ile może kosztować wynajęcie PartyBusa.

Wynajem autokarów na wesele w Jaworznie

Jaworzno to miejsce gdzie znajdziemy mnóstwo pięknych miejsc nie tylko na cudowne wesele ale i na wspaniałą sesję ślubną. Warto zadbać o to, żeby po zakończeniu zabawy przetransportować gości weselnych do domów wynajętym luksusowym autokarem.

Możesz dowiedzieć się z naszego poradnika, jak sprawnie wynająć autokar na wesele i zaoszczędzić sobie stresu związanym z najważniejszym dniem w Twoim życiu.

Wynajem autokarów w Jaworznie

Wynajem autokarów w Jaworznie

Wśród mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców wynajem autokarów,autobusów, busów czy minibusów na różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia jest bardzo popularne. Przez to możemy natrafić na wynajem autokarów z Sosnowca, Będzina, Tychów czy Chrzanowa.

Jeśli wyruszasz z Jaworzna, chcesz wiedzieć ile będzie kosztować Cię podróż i nie chcesz przepłacać? Sprawdź artykuł “Jak tanio wynająć autobus”.

Zamów wycenę wynajmu autokaru, autobusu czy busa poprzez formularz na stronie Busbus.

Niezależnie od okazji, nie ważne gdzie jesteś i gdzie chcesz pojechać. Jedź, tanio, pewnie i komfortowo. Wynajmij autokar z Busbusem.

Partybus Górny Śląsk

Autobus imprezowy Jaworzno
Rezerwuj