Wynajem autokarów, autobusów, busów Sosnowiec

Wynajem autokarów z Sosnowca

Sosnowiec to miasto zlokalizowane w województwie śląskim. Tu wychowali się światowej sławy tenora Jana Kiepury i wybitny kompozytor Władysław Szpilman. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie, od zabytków po wyjątkowe wydarzenia sportowe.

Sosnowiec położony jest we wschodniej części Górnego Śląska , jednakże dość często dalej zaznacza się tu podział kulturowy, różniący to miejsce od Śląska. Dlatego często, gdy mowa o okolicach Sosnowca wraz z Dąbrową Górnicza, Będzinem czy Czeladzią mówi się o Zagłębiu Dąbrowskim.

Miasto to jest bogate w wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia przez grupy zorganizowane wynajmujące busy w Sosnowcu. Mnogość ciekawych miejsc, jak również bogata kultura i historia tego miejsca przyciąga grupy zorganizowane, wycieczki szkolne, wyjazdy studenckie, przewozy osób na imprezy integracyjne czy spotkania branżowe.

Wynajem autokarów Sosnowiec

Miejsca parkingowe dla autokarów w Sosnowcu

W Sosnowcu ilość miejsc parkingowych dla wynajętych autobusów, jest z roku na rok coraz większa zarówno w ważnych miejscach turystycznych jak i poza nimi. Dlatego wychodząc naprzeciw w planowaniu wycieczki autokarowej po Sosnowcu, znajdzie się tu parę wskazówek, gdzie można znaleźć miejsca parkingowe dla wynajętych autobusów w Sosnowcu.

Parkingi dla autokarów w Sosnowcu

 • Parking przy ul. Teatralnej (miejsce na postój do wyrzucenia grupy)
 • Parkingi na skrzyżowaniu ul. Parkowej i 3 maja
 • Parking przy hali sportowej MOSiR
 • Parking przy szkole muzycznej im. Jana Kiepury ul. Wawel 3-13
 • Parking przy ul. Stanisława Małachowskiego
 • Parking przy ul. Chemicznej
 • Parking przy Dworcu PKP (płatny)
 • Parking przy ul. Braci Mieroszewskich
 • Parking na ul. 3 maja 51 (przy sztucznym stoku narciarskim)
Parking dla wynajętych autokarów z Sosnowca

Wynajem autokarów wycieczkowych - Sosnowiec

Sosnowiec to miejsce, w którym przez ponad sto lat przeplatały się historie wielu różnych ludzi i narodowości, które stworzyły specyficzną, a co za tym idzie bogatą i barwną społeczność i kulturę.

Atrakcje turystyczne miasta można zwiedzać poruszając się po Sosnowcu wynajętym autobusem. Jest to najwygodniejszy i najszybszy środek transportu, który pozwoli dojechać w prawie każde miejsce w Sosnowcu i jego okolic. Poniżej znajduję się kilka propozycji wyjazdów, z których będą mogli skorzystać organizatorzy wynajmujący busy dla wycieczek szkolnych , wyjazdów studenckich, firmowych czy turystycznych z Sosnowca i okolic.

Wynajem autobusów turystycznych Sosnowiec

Zamek Sielecki (Sosnowieckie Centrum Sztuki) - jest to najstarszy budynek w Sosnowcu, jego historia sięga czasów średniowiecza. Pomimo zmian i przebudowy zachował swój obronny charakter a obecnie jest to trójskrzydłowa budowla z otwartym dziedzińcem. W Zamku znajduje się siedziba Sosnowieckiego Centrum Sztuki, czyli samorządowa instytucja, która współtworzy kulturalne życie miasta. Angażuje się w organizację wystaw, koncertów i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Parking dla wynajętych mikrobusów można znaleźć przy samym Zamku Sieleckim, a dla wynajętych autokarów parking znajduje się przy Stadionie Zimowym na ulicy Zamkowej.

Teatr Zagłębia - jest historycznie szóstym teatrem na terenach Królestwa Polskiego. Pierwsza premiera została zaprezentowana w roku 1897, teatr rozwijał się stale przez ponad 120 lat i jest miejscem, którego celem jest edukowanie widowni oraz zachęcanie do swego rodzaju dialogu z nią. W repertuarze teatru jest wiele przedstawień związanych z lekturami szkolnymi, które w niesamowicie przystępny i atrakcyjny sposób przekazują uczniom materiał szkolny. Miejsce rekomendowane dla wycieczek szkolnych wynajmujących autokary. Parking przeznaczony do postoju autobusu znajduje się przy ul. Wspólnej 9.

Pałac Schöna - pałac położony w parku w stylu angielskim neobarokowym. Budynek ten jest usytuowany na styku dzielnic: Pogoń i Środula. Kiedyś budynek był siedzibą Muzeum Górnośląskiego z główną siedzibą w Bytomiu, obecnie jednak jest siedzibą Muzeum miasta Sosnowiec. W Muzeum znajdują się wystawy z zakresu: sztuki, archeologii, historii i kultury miasta. W rezydencji rodu Schönów znajduje się wiele atrakcji edukacyjnych, angażujących najmłodszych do zabawy i nauki, np. “Po drugiej stronie szafy”, który jest interaktywną wystawą dla dzieci. Na terenie Pałacu znajdują się również sala reprezentacyjne Urzędu Stanu Cywilnego oraz restauracja. Miejsce parkingowe dla wynajętych autokarów znajduję się wzdłuż ul. Chemicznej.

Trójkąt Trzech Cesarzy - jest to miejsce kluczowe dla wycieczek szkolnych czy grup zorganizowanych, w tym miłośników historii. W tym właśnie punkcie zbiegały się granicę trzech państw biorących udział w rozbiorach polski. Na tym terenie znajduje się specjalnie przygotowana infrastruktura przystosowana do dłuższych postojów czy odpoczynku od zgiełku miasta. Trójkąt Trzech Cesarzy znajduje się na Szlaku Dawnego Pogranicza. Miejsce do postoju dla wynajętych autokarów zlokalizowane jest zaraz obok.

Atrakcje turystyczne dla grup zorganizowanych wynajmujących autokar w Sosnowcu

Przewóz osób w Sosnowcu

W Sosnowcu i okolicach znaleźć można wielu wykwalifikowanych przewoźników zajmujących się wynajem mikrobusów, busów na jeden dzień, minibusów na kilka godzin dla mniejszych grup od 7 do 9 osób oraz busów z kierowcą.

Przewóz osób wynajętym minibusem z Sosnowca może okazać się najwygodniejszym rozwiązaniem. Komfort związany z kameralnością busa oraz wygoda w zaparkowaniu pojazdu jest wyjątkowym plusem tego rodzaju pojazdów.

Wynajem autobusów z Sosnowca

Przez wzgląd na mnogość ofert związanych z przewozem osób w Sosnowcu i wielu szczegółów z tym związanych, może być potrzebna pomoc w rozeznaniu się w przedsiębiorstwach wynajmujących autokary.

Dowiedz się więcej o przedsiębiorstwach transportowych z okolicy Sosnowca, zajmujących się przewozem osób wynajętymi autokarami lub busami korzystając ze strony BUSBUS i złóż zapytanie ofertowe.

Wynajem autokarów i busów z Sosnowca

Wynajem autokarów na wydarzenia sportowe

Sosnowiec jest miejscem bardzo związanym ze sportem. W mieście organizowanych jest wiele wydarzeń sportowych.

W sezonie zimowym w Sosnowcu można odwiedzić sztuczny stok narciarski i snowboardowy w Parku Środula, który jest oddalony od ścisłego centrum miasta o niecałe 4 kilometry. Stok Narciarski Środula to prawdziwa gratka dla pasjonatów zjazdów narciarskich, nie tylko z Sosnowca i okolic. Przy stoku znajduje się ogromny parking, zlokalizowany przy ul. 3 Maja 51, przygotowany na wielu odwiedzających, przyjeżdżających wynajętymi autokarami do Sosnowca.

W Sosnowcu znajduje się również Stadion Zimowy, na którym odbywają się mecze hokeja. Zmagania zespołów Zagłębie Sosnowiec czy SMS Sosnowiec, są ważnym wydarzeniem dla kibiców zarówno z miasta jak i okolic, którzy chcą wspomóc swoją drużynę chętnie wynajmują autokary na mecze. Podczas okresu zimowego otwierane jest również otwarte lodowisko przy Urzędzie Miejskim Sosnowca przy Alei Zwycięstwa.

Sosnowiec to miasto z bogatą tradycją sportową. To tu w roki 1903 powstał jeden z pierwszych klubów piłkarskich na Śląsku, protoplasta późniejszego Zagłębia Sosnowiec.

KKS Czarni Sosnowiec to klub piłkarski, z zarówno sekcja mężczyzn jak i sekcja kobiet. Grupa żeńska zespołu z Sosnowca gra obecnie w Ekstralidze Kobiet i znajduję się na bardzo wysokich miejscach tabel. Kobieca piłka nożna jest z dnia na dzień popularniejsza, a na spotkania przychodzi coraz więcej kibiców.

Bardzo ważne jest to, by drużyny, które jadą wynajętym autokarem na mecz miały jak najlepsze warunki podróży, aby mogły zebrać siły.

Wynajem autokarów i busów na wydarzenia sporotwe w Sosnowcu

Transfery lotniskowe z Sosnowca

Transport na lotnisko wynajętym autokarem z Sosnowca dla większych grup zorganizowanych jest najszybszą, najwygodniejszą i często najtańszą możliwością transferu na port lotniczy. Jest to najbezpieczniejszy wybór podróży dla osób, które nie znają miasta i po męczącym locie, chcą jak najwygodniej i możliwie szybko dojechać do miejsca docelowego.

W okolicy Sosnowca znajdują się lotniska takie jak:

Doświadczony przewoźnik zadba o to by podróż wynajętym autokarem z lotniska była dla nas formą odpoczynku i relaksu po przebyciu drogi transportem lotniczym.

Transfer lotniskowy z Sosnowca

Rozrywki w Sosnowcu i okolicach

Historia, kultura i sport to nie wszystko co ma do zaoferowania odwiedzającym Sosnowiec. W okolicy miasta znajdują się różnego rodzaju atrakcje dla osób w każdym wieku. Poniżej znajduje się lista niektórych atrakcji, które zapewniają aktywny wypoczynek w Sosnowcu:

 • Cybermagia - Katowice
 • Autodrom Tor Kartingowy - Sosnowiec
 • Kołowrotka - tor wrotkarski - Sosnowiec
 • Carmen - papugarnia - Katowice
 • Silesia - park linowy - Chorzów

W Sosnowcu możliwe jest również sezonowo możliwość skorzystania z oferty Dream Jump na Żylecie w Sosnowcu. W ich ofercie jest skok na bungee z budynku Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Sezon otwiera się początkiem czerwca i trwa do połowy września.

Rozrywka w Sosnowcu dla grup zorganizowanych wynajmujących autokary

PartyBus Sosnowiec

Na terenie Sosnowca jest również możliwość wynajęcia tzw. Party Busa, czyli imprezowego autobusu, który nie dość, że będzie ciekawym sposobem na przetransportowanie gości na miejsce imprezy, ale również w samym wynajęty partybus w Sosnowcu można rozkręcić wyjątkową i niezapomnianą zabawę.

Podróż wynajętym imprezowym autobusem w Sosnowcu sprawi, że urodziny, wieczór kawalerski, wieczór panieński, imprezy firmowe i integracyjne, będą wyjątkowe i niezapomniane. Istnieje również możliwość wynajęcia w wynajętym luksusowym autokarze, strefę VIP, tancereki lub tancerzy i wiele innych atrakcji, o których dowiesz się więcej z naszego artykułu o autokarach imprezowych.

Wynajęcie party busa do Sosnowca jest możliwe z terenów Krakowa lub Katowic. Party Bus może być zarówno celem do dobrej zabawy, jak i ciekawym oraz niecodziennym sposobem na przybycie na miejsce imprezy.

 Wynajęte Party Busy do Sosnowca i okolic

Wynajem autobusu na wesele z Sosnowca

W Sosnowcu znajduję się wiele miejsc, które idealnie nadadzą się do organizacji wesel. Wiele ofert hoteli czy restauracji gwarantuję świetną obsługę wesel, jak również zabytkowe pałace w których uroczystość poślubna będzie niczym z bajki.

Organizacja wesel wiąże się z wieloma kwestiami organizacyjnymi. Warto zadbać o transport gości na salę weselną, a po zakończeniu zabawy również o bezpieczny powrót do domu czy miejsca noclegu wynajętym luksusowym autokarem z Sosnowca, który zapewni spokojną, wygodną i dopasowaną do potrzeb gości weselnych podróż.

Dowiedz się jak szybko i bez zbędnych formalności wynająć autobus na wesele z Sosnowca i okolic.

Wynajem autokarów na wesele

Pielgrzymki z Sosnowca

Odległość którą mają do przebycia pielgrzymujący z Sosnowca na Jasną Górę wynosi około 80km. Ważne jest by w drodzę powrotnej wynajętym autokarem z pielgrzymki do Sosnowca pielgrzymujący mogli zebrać siły po długiej i wyczerpującej wędrówce. Warto zaplanować podróż w taki sposób, by zadbać o wygody w autokarze, takie jak toaleta czy klimatyzacja. Jeżeli w grupie znajdują się osoby poruszające się na wózkach, należy pamiętać o odpowiednich warunkach przewozu osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj nasz artykuł o wynajmowaniu autokarów na pielgrzymkę i dowiedz się na co zwracać uwagę, przy wynajmie busa dla pielgrzymów.

wynajem autobusów na pielgrzymki

Przewóz osób z okolic Sosnowca

Czeladź

W Czeladzi znajduję się wiele miejsc idealnych dla wycieczek szkolnych jak również, grup zorganizowanych na wycieczkę krajoznawczą. Znajdują się tutaj takie miejsca jak:

 • Muzeum Saturn
 • Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia
 • Galeria Saturn
 • Kino Uciecha

Na terenie Czeladzi znajdują się również piękne parki, które są idealnym miejscem by uciec od zgiełku miasta.

Będzin

Będzin to miasto z bardzo bogatą historią, ogromem zabytków oraz bogatą naturą. Wiele znajduję się tu wiele miejsc ciekawych dla wycieczek szkolnych oraz fascynatów historii. Wartymi do odwiedzenia w Będzinie miejscami są:

 • Zamek w Będzinie
 • Podziemna trasa
 • Podgrodzie
 • Cementownia Grodziec

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to miasto w województwie śląskim, jedno z najurokliwszych miejsc Górnego Śląska. Jednymi z popularniejszych celów wynajmu autokarów w Dąbrowie Górniczej jest:

 • Pustynia Błędowska
 • Zamku w Rabsztynie
 • Pałac Kultury Zagłębia
 • Młyn wodny

Jaworzno

Jaworzno to miasto z mnóstwem miejsc idealnych na wyjazd grupowy autokarem. Dowiedz się więcej o wynajmie autokarów w Jaworznie z artykułu dedykowanemu temu miastu.

Wynajem autobusów i busów w mieście Kiepury

Wynajem autokarów z Sosnowca

Jeśli chcesz wynająć autokar z kierowcą z Sosnowca, dbając o bezpieczeństwo, komfort i jakość usług, zajrzyj do naszego poradnika.

Wynajmując autokar z Sosnowca czy okolic, nie wiesz jak znaleźć najlepszą i najtańszą ofertę? Sprawdź artykuł “Jak tanio wynająć autobus”.

Zamów wycenę wynajmu autokaru, autobusu czy busa poprzez formularz na naszej stronie. Wpisz datę i godzinę wyjazdu dla Twojej grupy, a następnie zadecyduj kto pokrywa koszty parkingów oraz wyżywienia i kosztów zakwaterowania kierowcy.

Naszym zadaniem jest to byś dojechał bezpiecznie, wygodnie i tanio. Wynajmij autobus z BUSBUSem.

Partybus Górny Śląsk

Autobus imprezowy Sosnowiec
Rezerwuj