Wynajem autokarów - Szczecin

Wynajem autobusów i busów w Szczecinie

Szczecin jako stolica województwa zachodniopomorskiego, to idealne miejsce dla wielu grup zorganizowanych wynajmujących autokary na wycieczki, wizyty studyjne i wyjazdy firmowe. Często turyści wynajętymi busami w Szczecinie odwiedzają jedną z najpiękniejszych filharmonii w Polsce, Zamek Książąt Pomorskich, a także na zorganizowane wyjazdy przykładowo wesela czy imprezy okolicznościowe.

Szczecin wynajem autokarów

Miejsca parkingowe dla autobusów w Szczecinie

W centrum miasta można znaleźć kilka miejsc parkingowych dla wynajętych autokarów, dodatkowo Szczecin jest podzielony na strefy płatnych parkingów. Tak zwana strefa czerwona i żółta. Parkowanie w strefie czerwonej wiąże się z wyższymi cenami niż w żółtej, jednak znajduję się ona bliżej ścisłego centrum miasta. Miejsca parkingowe dla autokarów zostały zaznaczone w naszej liście.

 • Przy ulicy Hetmana Stefana Czarnieckiego
 • Parking dla autokarów przy ul. Energetyków 40
 • Parking dla autokarów al. Bohaterów Warszawy 37 F
 • Parking przy ul. Jarowita (za Muzeum Narodowym)
 • Parking przy Placu Jasne Błonia im. Jana Pawła II
 • Parking przy ul. Nabrzeże Wieleckie (W stronę Zamku Książąt)
 • Parking przy ul. Karola Szymanowskiego
 • Parking przy Stadionie Arkonii Szczecin
 • Parking przy Czerwonej Polanie
 • Parking przy ul. Arkońskiej
 • Parking Ogrodów "Krzekowo"
 • Parking przy ul. Kutrzeby 7
 • Kwietnia 3 26 Parking

Wiele parkingów nie jest przystosowanych do postojów autokarami, znajdziemy za to wiele miejsc dla wynajętych mikrobusów i busów w Szczecinie.

Parkingi dla wynajętych autobusów w Szczecinie

Popularne kierunki wynajmu autokarów w Szczecinie

Szczecin jest miastem, w którym mnogość atrakcji zarówno turystycznych, edukacyjnych oraz kulturalnych, które zapewnią grupom zorganizowanym różnorodny, ciekawy i intensywny plan wycieczki. Jednym z najlepszych sposobów na to żeby zwiedzić i poznać stolicę zachodniopomorskiego jest wynajęcie autokaru w Szczecinie.

Zamek Książąt Pomorskich - zabytek położony na wzgórzu w pobliżu Odry. Jeden z najważniejszych zabytków na terenie Pomorza Zachodniego. Podczas zwiedzania Zamku, możemy zobaczyć mechanizm zegara wieżowego, operę na Zamku, jak również Gryfa na szczycie Wieży Dzwonów, czy zegar słoneczny, można również wejść na wieżę widokową z której rozpościera się przepiękny widok na panoramę Szczecina. Jest to miejsce przepełniona kulturą, znajdziemy tam kino, przedstawienia teatralne, opery, koncerty i wiele innych wydarzeń. Parking dla wynajętych autokarów możemy znaleźć pod trasą Zamkową Imienia Piotra Zaremby, oddalone od miejsca docelowego o ok. 700 m.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie - to jeden z najpiękniejszych i najbardziej nagradzanych budynków w Polsce. Filharmonia została otwarta w roku 2014, a wybudowano ją w miejscu starego, zniszczonego podczas II WŚ budynku “Konzerthaus”. Oprócz licznych wydarzeń artystycznych, można zwiedzić budynek jak również wynająć salę VIP, z którego widoczna jest sala symfoniczna. Budynek jest iluminowany, co oznacza, że w godzinach wieczornych zaczyna świecić zwracając na siebie uwagę jeszcze bardziej. Kolor budynku zmienia się w zależności od wydarzeń kulturalnych w Filharmonii, ale również podczas świąt narodowych, czy wydarzeń związanych ze Szczecinem. Parking dla wynajętych autobusów w Szczecinie znajdziemy przy trasie Zamkowej Imienia Piotra Zaremby, oddalone od miejsca docelowego ok. 500 m.

Muzeum Narodowe w Szczecinie - to największa instytucja kultury na terenie województwa zachodniopomorskiego. Została ona utworzona 1 sierpnia 1945 roku i w swoim zbiorze ma eksponaty związane z archeologią, historią, numizmatyką, jak również dzieła sztuki dawnej i współczesnej. To tu możemy zobaczyć na żywo dzieła takich malarzy jak Stanisław Wyspiański, Bernardo Cavallino czy Leon Jan Wyczółkowski. Muzeum ma do zaoferowania wiele atrakcji i organizuje wiele konkursów dla grup szkolnych. Budynek Muzeum Narodowego zajmuje centralne miejsce w kompleksie Wałów Chrobrego. Miejsca parkingowe dla wynajętych busów w Szczecinie lub autokarów możemy znaleźć przy ul. Jarowita.

Wały Chrobrego - jest jednym z najpiękniejszych tarasów widokowych w całej Europie, z którego widok rozpościera się na panoramę Odry oraz portu w Szczecinie. Niegdyś znany jako Taras Hakena ma długość około 500 metrów i znajduję się 19 metrów nad poziomem odrzańskiego brzegu. U podstawy Wałów można napotkać przepiękną fontannę, która jest tylko częścią przepięknej architektury tego miejsca. Jest to atrakcja zarówno dla dorosłych, z racji rozmieszczeniu wielu lokali na terenie Wałów jak również dla dzieci. Miejsce parkingowe dla autokarów znaleźć możemy przy ul. Jarowita, obok Muzeum Narodowego.

W mieście znajduję się mnóstwo miejsc idealnych dla wycieczek szkolnych po Szczecinie, wyjazdów studyjnych i turystów z kraju i zagranicy, którzy chcą zapoznać się z historią miasta, jak również całego regionu. Wynajem autokarów dla grupy zorganizowanej może okazać się idealnym pomysłem, zwłaszcza kiedy ofertę można śmiało dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Wycieczki szkolne do filharmoni w Szczecinie

Przewóz osób w Szczecinie

W Szczecinie możemy znaleźć wiele możliwości wynajmu mikrobusów, busów na jeden dzień lub kilka godzin dla mniejszych grup w celu przewozu osób na wyjazdy firmowe dla Szczecińskich przedsiębiorstw, mniejsze wycieczki szkolne, jak również przewozy turystyczne czy przewozy okolicznościowe.

Wynajem autokarów w Szczecinie przez wzgląd na ilość przedsiębiorstw przewozowych może wydawać się problematyczne, a wśród tak wielu ofert dobrze jest mieć możliwość personalizowania wynajętego pojazdu, aby autokar był miejscem wypoczynku w podróży.

Dowiedz się więcej o przedsiębiorstwach w Twojej okolicy, zajmujących się przewozem osób wynajętymi autokarami lub busami korzystając ze strony Busbus i złóż zapytanie ofertowe.

Wynajem autobusu na festiwale i imprezy ze Szczecina

Północna i północno-zachodnia część Polski obfituje w różnego rodzaju festiwale i koncerty takich jak Sopot Festival w Operze Leśnej, Open’er Festival w Gdyni, czy Pol’and’Rock Festiwal w Kostrzynie nad Odrą.

Gdy wyruszamy na festiwal lub koncert większą grupą, najwygodniejszą i najtańszą opcją transportu jest wynajem autokaru, autobusu, busa lub mikrobusa, który dowiezie nas pewnie i bezpiecznie na teren festiwalu czy koncertu.

Przewozy sportowe autobusami w Szczecinie

Szczecin może pochwalić się mnóstwem miejsc do, których przybywają miłośnicy sportowych emocji, rywalizacji i wznoszenia się ponad własne możliwości. W mieście tym możemy znaleźć:

Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, który zbiera mnóstwo fanów piłki nożnej, wynajmowanie autobusów na mecze jest popularnym rozwiązaniem zarówno dla kibiców jak i zawodników.

W Szczecinie również możemy znaleźć tak zwaną Netto Arena, na której mogliśmy obserwować Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2017 roku oraz Mistrzostwa Europy w Gimnastyce Sportowej 2019.

W stolicy województwa zachodniopomorskiego możemy uświadczyć wiele sportowych emocji na rangę Polską oraz Europejską. Usługa wynajmu autobusu na wyjazdy sportowe ze Szczecina jest bardzo chętnie zamawiana przez kibiców i sportowców.

Przewozy sportowców lekkoatletyka

Transfery lotniskowe Szczecin

Port lotniczy Szczecin-Goleniów

Port lotniczy Szczecin Goleniów położony na północnym-wschodzie aglomeracji szczecińskiej. W roku 2017 pod względem ilości obsłużonych pasażerów było na dziewiątym miejscu w Polsce. Lotnisko znajduję się on około 50 kilometrów od centrum stolicy województwa zachodniopomorskiego, przez co wynajem busa z kierowcą ze Szczecina to idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla większych grup.

Wszystkie kwestie związane z postojem na parkingu załatwiane są przez przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem osób, co odciąża pasażerów z organizacji tej części podróży. Miejsce parkingowe dla wynajętych autobusów znajduję się w strefie oznaczonej P1, bliżej terminala pasażerskiego.

Doświadczony przewoźnik zadba o to by podróż wynajętym autokarem z lotniska Szczecin-Goleniów była dla nas formą odpoczynku i odstresowania po przebyciu drogi transportem lotniczym.

Transfer lotniskowy Szczecin-Goleniów

Rozrywka w okolicach Szczecina

Szczecin jest ośrodkiem turystycznym o dużej ilości zabytków oraz bliskim sąsiedztwie morza. Zabytki to jednak nie wszystko, ponieważ w okolicy miasta znajdują się różnego rodzaju atrakcje dla osób w każdym wieku. Poniżej lista propozycji dla aktywnego wypoczynku w Szczecinie dostosowane dla wycieczki autokarowej i grup zorganizowanych:

 • Park Linowy Tarzania w Szczecinie
 • Fun Jump Struga w Szczecinie
 • Labirynt Laser Tag Szczecin
 • Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje
 • Kolejek w Dziwnowie
 • Parku Rozrywki w Zieleniewie
 • Parku Wieloryba w Rewalu

Ważnym punktem na mapie atrakcji Pomorza Zachodniego jest Morze Bałtyckie, gdzie organizowane są liczne kolonie i wyjazdy dla dzieci.

Szczecin wycieczki objazdowe

Wynajem autokarów na wesele Szczecin

W Szczecie znajduje się wiele pięknych sal weselnych, które z wybitną starannością zadbają o to by impreza weselna przeszła tak jak powinna i była niezapomniana. Warto zadbać o to, żeby po zakończeniu zabawy przetransportować gości weselnych bezpiecznie do domów wynajętym luksusowym autokarem ze Szczecina, który zapewni spokojną, wygodną i spersonalizowaną do potrzeb każdego podróż.

Dowiedz się z naszego poradnika, jak sprawnie,wynająć autobus na wesele by kwestia transportu nie była już problemem.

Szczecin autokary nad morze

Autobus na pielgrzymkę ze Szczecina

Odległość dzieląca Szczecina od miejsc takich jak Jasna Góra w Częstochowie, Lichenia czy Wadowic jest bardzo duża. Jednak to nie odstrasza pielgrzymujących ze Szczecina do odwiedzin Matki Bożej Częstochowskiej oficjalnie już od roku 1984.

Ważne jest by w drodzę powrotnej wynajętym autokarem z pielgrzymki do Szczecina pielgrzymujący mogli zebrać siły po długiej i wyczerpującej wędrówce, dlatego warto pomyśleć o wygodnym autokarze wyposażonym w klimatyzację i toaletę. Warto pamiętać również pamiętać o odpowiednich warunkach przewozu osób niepełnosprawnych.

Przeczytaj nasz artykuł o wynajmowaniu autokarów na pielgrzymkę i dowiedz się na co zwracać uwagę, przy wynajmie busa dla pielgrzymów.

Przewóz osób za granicę z Pomorza Zachodniego

Przewozy autokarowe do Niemiec czy Holandii w celach zarobkowych kojarzone są przede wszystkim wyjazdami tymczasowymi lub na zlecenia. By cały zespół pracowników mógł bezpiecznie dojechać do miejsca docelowego, bardzo ważny jest odpowiedni dobór przedsiębiorstwa zajmującego się przewozem osób ze Szczecina. Komfort podróży jest ważny dla każdego a możliwość zebrania sił przez pracowników jest niezwykle ważna dla efektywności wykonywanej pracy. Busy do Niemiec są w stanie pewnie i bezpiecznie dowieźć wszystkich pracowników do każdego miasta.

Atrakcje turystyczne Niemiec i Pomorza autobusem

Przez położenie geograficzne Szczecina, wycieczki zorganizowane nie muszą się ograniczać tylko do zwiedzania Polski, ale również mają szybką i komfortową drogę by zwiedzić urokliwe tereny naszych zachodnich sąsiadów.Oczywiście po Polskiej stronie mamy wiele miejsc wartych zatrzymania podczas wycieczki autokarowej po Pomorzu, takich jak Woliński Park Narodowy czy Dom do góry nogami w Szymbarku. Oczywiście po Polskiej stronie mamy wiele miejsc wartych zatrzymania podczas wycieczki autokarowej po Pomorzu, takich jak Woliński Park Narodowy czy Dom do góry nogami w Szymbarku.

Jednak zawitanie na tereny Niemiec i zobaczenie niektórych miejsc może być ciekawym dodatkiem dla wycieczek szkolnych czy wycieczek autokarowych ze Szczecina. Warte odwiedzenia są Ogrody Dessau-Wörlitz, kompleks zabytkowych ogrodów i parków w stylu angielskim, Pałace i zespoły parkowe w Poczdamie Berlinie, Wyspa Muzeów, która jest jednym z najważniejszych kompleksów muzealnych na świecie.

Wynajem busów w Szczecinie

Wynajem autokarów - Goleniów

Miasto położone w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego nad rzeką Iną. Znajduję się w bliskim sąsiedztwie Puszczy Goleniowskiej, w którym znajduję się mnóstwo rezerwatów przyrody, które są idealnym miejscem, by odpocząć od zgiełku miasta. W mieście znajdują się wiele zabytków, a nawet cały obszar Starego Miasta Goleniowa wpisany jest do rejestru zabytków. Jest to idealne miejsce dla wycieczek szkolnych, wycieczek autokarowych czy wyjazdy rekreacyjne.

W Goleniowie znajduję się Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarności”, który swoją wielkością zachęca wielu podróżnych do korzystania z jego usług. Wynajem busów z Goleniowa, jest świetnym wyborem na podróż z, czy na lotniska grup zorganizowanych.

Wynajem autobusów - Stargard

Stargard to miasto położone na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, nad Iną, jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Znajduję się tu mnóstwo przepięknych parków, punktów widokowych oraz niemal całe Stare Miasto oraz część poza jego murami przepełniona zabytkowymi budowlami. Od zabytkowych murów obronnych wokół starej części miasta, po młyn, obiekty militarne a nawet domy z końca XIX i początku XX wieku. Stargard jest jednym z najważniejszych miast jeśli chodzi o Polską historię.

Wynajem autobusów - Gryfino

Wynajęcie autokaru w Gryfinie to świetny pomysł. W mieście znajdują się zabytkowe mury obronne z powstały w XIV – XV wieku, brama zwaną Bańską lub św. Jerzego czy pałacyk pod Lwami wybudowany w końcówce XIX wieku oraz wiele innych ważnych miejsc historycznych.

W pobliżu Gryfina znajduję się również jedyny w swoim rodzaju pomnik przyrody “Krzywy Las” oraz Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry. Oba te miejsca są na tyle oddalone od tego miasta, że wynajem busa z Gryfina jest najlepszym rozwiązaniem dla grup zorganizowanych.

Wynajem autobusów - Police

Jest to miasto w północno-zachodniej Polsce, położone nad Odrą, miasto satelickie Szczecina. Police ulokowane są wewnątrz Puszczy Wkrzańskiej. Znajduje się tam mnóstwo zabytków takich jak Kamienice z XIX wieku, ruiny Klasztoru Augustianów w Policach-Jasienicy czy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Ważnym i ciekawym punktem na liście atrakcji turystycznych dla ludzi zainteresowanych miejską eksploracją turystyka przemysłową i technologiczną jest fabryka benzyny syntetycznej, które zostało przystosowane do zwiedzania w ramach Muzeum Historycznego „Skarb”. Z miasta organizowane są wyjazdy turystyczne wynajmowanymi autokarami z Polic. Dla par młodych z okolicy popularnym jest wynajem busów na wesela z Polic.

Szczecin wycieczki szkolne

Zamów wycenę wynajmu autokaru ze Szczecina

Jeśli chcesz wynająć autokar z kierowcą ze Szczecina, dbając o bezpieczeństwo, komfort i jakość usług, zajrzyj do naszego poradnika.

Wyruszając w podróż ze Szczecina czy okolic, chcesz jechać komfortowo, bezpiecznie, ale nie wiesz jak znaleźć najlepszą i najtańszą ofertę? Sprawdź artykuł “Jak tanio wynająć autobus”.

Zamów wycenę wynajmu autokaru, autobusu czy busa korzystając z formularza na naszej stronie. Wpisz datę i godzinę wyjazdu dla Twojej grupy, a następnie zadecyduj kto pokrywa koszty opłat drogowych, parkingów oraz wyżywienia i kosztów zakwaterowanie kierowcy.

Naszym zadaniem jest to byś dojechał bezpiecznie, wygodnie i tanio. Wynajmij autobus z Busbusem.