Wynajem autobusów i autokarów na Śląsku

Jak wynająć autokar na Górnym Śląsku

Na Śląsku działają setki profesjonalnych firm transportowych oferujących wysokiej klasy usługi przewozów pasażerskich, oferujące oprócz wynajmu autobusów z Katowic, wynajmu autokarów z Gliwic, wynajmu busów z Zabrza, wynajmu mikrobusów do Sosnowca , czy minivanów do Bytomia, również bardziej kompleksowe usługi przewozów pasażerskich obsługując wesela, przewozy pracownicze i pielgrzymki.

Wynajem autobusów na Śląsku to nie tylko wynajem autobusów miejskich ZTM, ale przede wszystkim wynajem autobusów od przewoźników prywatnych np. z Rudy Śląskiej czy Tychów. Oprócz autobusów i autokarów na Śląsku w ofercie firm przewozowych można znaleźć np. busy z Rybnika, mikrobusy z Dąbrowy Górniczej czy Minibusy z Chorzowa.

Przewóz osób można wynajmować również spoza miast położonych poza centrum aglomeracji Górnośląskiej np. wynajmować autokary w Mysłowicach, wynajmować autobusy w Żorach czy busy w Tarnowskich Górach.

Ze Śląska w cztery strony świata

Górny Śląsk to doskonałe i świetnie skomunikowane połączeniami drogowymi miejsce wypadowe w każdym kierunku. W kierunku wschodnim można wynająć autokar z Katowic, żeby dostać się do Krakowa lub w Bieszczady. Kierując się na południe, można wynająć autobus z Tychów, Imielina, Kobióra czy Rybnika w stronę Tatr, Beskidu Śląskiego, Żywca, Bielska-Białej, Cieszyna, albo dalej w kierunku Słowacji lub Czech.

Udając się na zachód, można wynająć busa z Gliwic lub Zabrza i wybrać kierunek Wrocławia lub Niemiec. Przy podróżach na północ można wynająć autokar Dąbrowy Górniczej, Będzina, Piekar Śląskich lub Tarnowskich Gór i udać się w kierunku Warszawy i Morza Bałtyckiego

.

Wynajem autobusów na wesela woj. Śląskie

Tradycja wesel na Śląsku, jest bardzo żywa i barwna. Popularnym jest, że para młoda wynajmuje autokar na wesele, żeby przewieźć gości z jednej części Śląska, gdzie odbywa się ślub, do drugiej, gdzie odbywa się wesele. Transport gości weselnych busem może służyć również do rozwożeniu gości z powrtorem z wesela do domów.

Gdzie wynajmę autokary na Śląsku?

Katowice wynajem autobusów

Wynajem busów Katowice

Katowice posiadają bardzo rozbudowaną i konkurencyjną bazę taborową. W mieście działa wiele przedsiębiorstw wynajmujących autokary w Katowicach jak i w sąsiednich miastach.

Katowice słyną z atrakcji, takich jak Katowicki Spodek, w którym na przestrzeni całego roku odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe na skalę światową. Przy Spodku znajduje się wiele parkingów, gdzie można zostawić autokar, a także miejsca, gdzie można wyładować grupę.

W niewielkiej odległości od Spodka znajduje się Muzeum Śląskie i centrum Katowic, dlatego większość grup decyduje się na wyjście z autokaru w Centrum i kontynuowanie swojej podróży pieszo do najważniejszych okolic.

Miasto z uwagi na swoje położenie przy autostradzie A4 jest świetnym miejscem na wynajem busa z Katowic w kierunku różnych stron Śląska i Polski. Usługa wynajmu busów z kierowcą w Katowicach pozwala na korzystanie z usług przewoźników również spoza Katowic, z uwagi na bliskość firm przewozowych świadczących usługi wynajmu busów z Sosnowca , wynajmu autokarów z Mysłowic, albo wynajmu autobusów z Zabrza, można wynająć pojazd w dobrej cenie, nawet w szczycie sezonu turystycznego.

Z uwagi na przemysłowy charakter miasta, firmy wynajmujące autobusy w Katowicach świadczą również usługi przewozów pracowników w Katowicach.

Katowice wynajem autobusów do zwiedzania dzielnic postindustrialnych

Ponadto w mieście znajduje się zabytkowa dzielnica górnicza Nikiszowiec. Grupy zwiedzające Nikiszowiec mogą zostawić autokar w Katowicach przed wjazdem do dzielnicy, bez żadnych opłat na jednym z poprzemysłowych parkingów. Wynajem autobusów w Katowicach jest popularny również podczas trwania wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych odbywających się głównie w Katowickim Spodku.

Lotnisko Katowice Pyrzowice, jest jednym z najbardziej uczęszczanych w Polsce, wiele biur podróży oferuje transfer lotniskowy na Katowice Pyrzowice autokarami z całego Śląska i Polski.

Wynajem autokarów Sosnowiec

Sosnowiec to drugie co do wielkości miasto w aglomeracji. Autobusy wynajmowane z Sosnowca jadą w różne kierunki, zarówno na wyjazdy po Śląsku, ale także do większych miast i za granicę.

Dowiedz się więcej z artykułu o wynajmie autokarów z Sosnowca.

Sosnowiec wycieczki autokarowe

Wynajem autokarów Gliwice

Położone w zachodniej części Górnego Śląska - Gliwice słyną z okazałego Zamku Piastowskiego i wielu muzeów. Gliwickie firmy oferujące wynajem autokarów mają pokaźne doświadczenie w przewożeniu pasażerów po całej Polsce, jeszcze z czasów, kiedy organizowały wyjazdy dla pracowników i rodzin kopalni. Gliwice to wspaniałe miejsce na wynajem busa na Gliwicką wizytę studyjną dla studentów lub wycieczkę szkolną, ilość muzeów na głowę mieszkańca, należy chyba do najwyższych w Polsce.

Gliwice są położone w zachodniej części Górnego Śląska i z uwagi na dogodne położenie są wspaniałym miejscem do wynajmu busów z Gliwic, które świadczyć usługi w całej okolicy, zarówno busami 9 osobowymi, jak i autokarami turystycznymi z baz w Gliwicach.

Wynajem busów Zabrze

Zabrze słynie ze swojej górniczej historii. Najpopularniejszą atrakcją w mieście jest bez wątpienia wynajem autokaru do Zabrza i zwiedzanie kopalni Guido, która jest obowiązkowym punktem na szlaku zwiedzania Śląska. Ponadto w mieście znajduje się pokaźny park trampolin, gdzie często przyjeżdżają grupy szkolne wynajętym autobusem do Zabrza. Dla miłośników piłki nożnej arcyciekawym miejscem do odwiedzenia będzie wejście na stadion i mecz Górnika Zabrze.

Zabrze zabytki sakralne wynajem autobusów

Wynajem autokarów Bytom

Bytomianie mogą pochwalić się tym, że w ich mieście znajduje się uznany oddział Muzeum Górnośląskiego, które odwiedzają zorganizowane grupy szkolne wynajętymi autobusami. Popularnym kierunkiem grupowych wyjazdów wynajętym busem w Bytomiu są również wyścigi gokartów odbywające się na torze gokartowym. Z Bytomia bardzo blisko jest na lotnisko w Pyrzowicach, dokąd można wynająć autobus na transfer lotniskowy.

Wynajem autobusów Rybnik

Rybnik to przeurocze miasto z przepiękną starówką. Popularnymi kierunkami wycieczek wynajmowanymi autokarami z Rybnika są Czechy, a w szczególności Ostrava i Brno. Wśród mieszkańców regionu popularny jest wynajem busów z Rybnika na wesela i imprezy okolicznościowe.

Wynajem busów Ruda Śląska

Ślůnsko Ruda inakszy Wjelgo Ruda. Oprócz wyjazdów turystycznych mieszkańcy Rudy Śląskiej wynajmują autobusy na okazyjne wyjazdy. Wynajem autokarów z Rudy Śląskiej odbywa się we wszystkich kierunkach świata. Mieszkańcy i przedsiębiorstwa znajdujące się w Rudzie Śląskiej chętnie wynajmują busy za granicę, zarówno poprzez lotnisko w Pyrzowicach, jak i do Czech i Niemiec.

Wynajem autokarów Tychy

Tychy to świetne miejsce na wypoczynek dla mieszkańców Śląska i nie tylko. Dlatego popularnym sposobem podróżowania i dojazdu do atrakcji jest w Tychach wynajem busów, do tego, żeby spędzić czas ze zorganizowaną grupą nad Jeziorem Paprocańskim, albo skorzystać z Parku Wodnego. Jednak najpopularniejszą atrakcją miasta jest Fabryka i Muzeum Browarnictwa w Tychach. Niedaleko browaru znajduje się parking, gdzie można zaparkować wynajęty autobus do Tychów.

Wynajem autobusów Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to jedno z najurokliwszych miast na Górnym Śląsku. Popularnym celem wynajmu autokarów w Dąbrowie Górniczej jest zwiedzanie pobliskiego Zamku w Rabsztynie, a także odwiedzenie znajdującej się niedaleko Pustyni Błędowskiej wynajętym z Dąbrowy Górniczej busem. W samym mieście znajdziemy wiele zabytków epoki przemysłowej i PRL. W Dąbrowie Górniczej znajduje się też ogromny i przepiękny Park Miejski.

Wynajem busów Chorzów

Chorzów posiada wiele atrakcji, dlatego wynajem autokaru w Chorzowie jest popularny wśród fanów rozrywek, takich jak np. Park Rozrywki Legendia, albo Chorzowskie ZOO, które jest celem wynajmu busów do Chorzowa dla grup szkolnych. Ponadto w Chorzowie znajduje się słynny Stadion Śląski, który zainteresuje każdego fana piłki nożnej. Możesz wynająć autokar dla kibiców na Śląsk.

Wynajem autokarów Jaworzno

Dowiedz się więcej o wynajmie busów i autobusów z Jaworzna w specjalnie napisanym artykule na ten temat.

Wynajem autobusów Mysłowice

Mysłowice słyną z Muzeum Pożarnictwa, jest to więc świetna okazja na zorganizowanie wyjazdu wynajętym autokarem do Mysłowic dla drużyny OSP. Ponadto w Mysłowicach można wynająć busy turystyczne z kierowcą dla mniejszych grup, zarówno w kierunku centrum Górnego Śląska jak i Małopolski oraz Krakowa.

Wynajem busów Siemianowice Śląskie

W Siemianowicach Śląskich możemy znaleźć wiele zabytków historycznych. Mieszkańcy i organizatorzy wycieczek z Siemianowic wynajmują autokary i autobusy do dłuższych podróży zagranicznych lub krajowych. Wciśnięte w sam środek aglomeracji Górnośląskiej Siemianowice, stanowią świetną bazę wypadową na zorganizowanie wyjazdu autokarem.

Wynajem autokarów Żory

Żory położone na południu Górnego Śląska Żory oferują świetne miejsca na wynajem autobusów z Żor do miejsc takich jak: Muzeum Ognia czy Park Rozrywki Twinpigs, popularne wśród najmłodszych. Z Żor jest również niedaleko do Czech, dlatego do Brna, Pragi i Wiednia, można dojechać z Żor już w kilka godzin.

Wynajem autobusów Piekary Śląskie

W Piekarach Śląskich funkcjonuje wiele profesjonalnych przedsiębiorstw oferujących wynajem autokarów. Specjalne oferty dla mniejszych grup oferują przewoźnicy świadczący usługi wynajmu busów w Piekarach Śląskich. Nieopodal Piekar Śląskich znajduje się Lotnisko Katowice-Pyrzowice, skąd można wynajmować transfery lotniskowe, wiele przedsiębiorstw przewozowych z Piekar Śląskich specjalizuje się właśnie w tego typu usługach.

Będzin wynajem autobusów

Wynajem busów Będzin

Miasto słynie ze średniowiecznego zamku, który przyciąga turystów wynajmujących autokary do Będzina. Z wysokiej wieży widokowej rozciąga się wspaniały widok na industrialne tereny i starszą część miasta. Dla turystów pragnących nietypowych atrakcji możliwe jest zwiedzanie podziemi z czasów II Wojny Światowej.

Transfery lotniskowe Katowice-Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach to czwarte co do wielkości natężenia ruchu lotnisko w Polsce. Położone na północny wschód od serca Aglomeracji Śląskiej jest liderem jeżeli chodzi o loty czarterowe i turystyczne w Polsce południowej. Na lotnisku znajduje się miejsce w którym można zatrzymać autobus, żeby umożliwić grupie załadunek lub rozładunek.

Wynajem autokarów z terenów Górnego Śląska do transferu lotniskowego jest najbezpieczniejszym wyborem środka transportu dla grup zorganizowanych po podróży samolotem. Jest najbezpieczniejszym, najszybszym i najwygodniejszym sposobem, by dojechać do miejsca docelowego.

Wynajem busów i autokarów na Górnym Śląsku

Przewozy pasażerskie wynajętymi autokarami i autobusami to idealny sposób na zwiedzanie Śląska i korzystanie z jego bogactwa usług kulturalnych, sportowych i turystycznych. Niemałe znaczenie ma lokalizacja jednego z najważniejszych lotnisk w Polsce, Katowice – Pyrzowice i możliwości rezerwacji autokarów na transfery lotniskowe. Śląsk jest dobrze skomunikowany autostradami w każdym kierunku co ułatwia planowanie przewozu osób.

Skorzystaj z formularza wynajmu autokaru na terenie Górnego Śląska i zamów swój wymarzony pojazd. Wypełnij pola trasy oraz daty i godziny wyjazdu, a następnie uzupełnij informację o tym, kto pokrywa koszty autostrad i parkingów oraz noclegu i wyżywienia kierowcy, a następnie zamów autobus na każdą okazję!

Partybus Górny Śląsk

Autobus imprezowy Katowice
Rezerwuj